Визнання Росії державою-спонсором тероризму: чи зважиться на це світ після трагедії Ізюма
Після фактів, що розкрилися, про масові поховання в деокупованій Харківській області Росія стала ще на крок ближче до визнання державою-спонсором тероризму
Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 16 вересня повідомив про масове поховання біля Ізюму. Він позитивно оцінив ідею ООН відправити туди свою місію. А також вкотре закликав визнати РФ державою-спонсором тероризму. Які шанси, що США та інші країни зважаться визнати очевидне – і поставити на Росії тавро, на яке вона давно заслуговує? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Рішення про визнання Росії країною-спонсором тероризму в США буде ухвалено, але пізніше
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілля Куса вважає, що рішення про визнання Росії країною-спонсором тероризму в США може бути ухвалене. Просто згодом. Або ж американська влада піде на якийсь лайт-варіант.
На його думку, швидше за все, позначиться тиск Конгресу, який, ймовірно, посилиться після проміжних виборів у листопаді. Особливо, якщо перемогу отримають республіканці, які виступають за оголошення РФ країною-спонсором тероризму.
Дуже серйозний вплив матиме і публікація цього тижня матеріалів про жахливі військові злочини Росії в Ізюмі
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук розмірковує так:
Водночас, зазначає експерт, Україна продовжує інформаційну кампанію із цього приводу. Зокрема, зазначає він, про злочини росіян, які засвідчені на основі перехоплень розмов, які явно свідчать про терористичний характер російської агресії, написав цього тижня у статті для Huffington Post керівник Офісу президента України Єрмак.
Потрібно вносити постанову про визнання Росії державою-спонсором тероризму до Верховної Ради
Політтехнолог Віктор Таран не сумнівається: те, що Росія творить в Україні, чітко підпадає під ознаки геноциду.
Щодо визнання РФ державою-терористом, то, за словами експерта, сама Україна має робити проактивні кроки. Не просто вимагати від інших зробити це, а грати першу скрипку.
Він наголошує, що таке тавро на РФ – це візові, економічні та інші серйозні обмеження. Що битиме не лише росіянами, а й країнами, які продовжують ті чи інші контакти з державою-агресором.
Читайте також на порталі "Коментарі" - підсумки саміту ШОС, що насторожують: чому Китай не хвилює ядерний тероризм Росії в Україні.