Військовий розповів, чи потрібна тотальна мобілізація в Україні

Військовий з позивним "Гамлет" заявив, що якщо людина не налаштована воювати, від неї не буде жодної користі на фронті

Останнім часом багато дискусій йде щодо того, чи потрібна Україні тотальна мобілізація, посилення тієї мобілізації, яка йде зараз. Насправді немає сенсу в посиленні мобілізаційного законодавства. Як повідомляє портал "Коментарі", таку думку в інтерв'ю "Укрінформу" висловив молодший лейтенант, командир підрозділу Р.У.Г. у складі 59 ОМПБр Гамлет Авагян із позивним "Гамлет".

"А, який сенс? Якщо людина не буде воювати, вона не хоче, ми туди її відправимо, поставимо в окоп і її уб'ють. Адже вона не хоче воювати, у неї одна думка, як втекти. Я не можу дати на це відповідь, якось я це роблю, у мене всього вистачає. У мене навіть бувають такі ситуації, коли я своїм побратимам, комбатам даю своїх людей, тому що у мене їх достатньо. Можна різне придумати", - сказав командир.

Крім того, "Гамлет" додав, що в їхньому підрозділі за весь час повномасштабної війни не було жодного мобілізованого. Усі самостійно приходили до підрозділу.

За словами військового, він насамперед думає про те, щоб мінімізувати втрати.

"У нас за весь час, купу штурмів, у нас лише 6 втрат за весь час. Так, поранені є, їх багато, але втрат шестеро. Це нормальний результат, все залежить від керівника. Я ніколи не відправляв людей на штурми пішки, адже навіть 200 метрів пройти – втрати вже будуть 50%", – прокоментував захисник.

Читайте також на порталі "Коментарі" - майже місяць тому, 7 лютого, Верховна Рада ухвалила у першому читанні оновлений урядовий варіант законопроекту про посилення мобілізації. З того часу не припиняються дебати щодо його доопрацювання. Омбудсмен Дмитро Лубинець розкритикував законопроект щодо надання додаткових повноважень Територіальним центрам комплектування (ТЦК, колишні військкомати). У документ внесли понад 4 тисячі поправок (причому основна частина – представниками фракції "Слуга народу"), розглядати які профільний комітет (з питань нацбезпеки, оборони та розвідки) може закінчити у період з 10 до 29 березня. Експерти поділилися з порталом "Коментарі" своїми думками щодо того, що відбувається у нас із багатостраждальним мобілізаційним законопроектом.