Війна в Україні: чому причина повільного просування ЗСУ не лише у укріпленнях росіян
Українська армія не має боєприпасів до застарілої техніки
Взимку та навесні українці перебували в очікуванні потужного контрнаступу українських військ. Тепер же, коли ЗСУ почали наступати багато хто не може зрозуміти, чому немає стрімкого просування. Перші особи країни однією з головних причин називають – величезні площі замінованих територій, добре укріплені рубежі росіян. Чи справді у цьому головна проблема? Що відомо про просування росіян на Куп'янському напрямку? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів
Причин повільного просування ЗСУ під час контрнаступу багато
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв'ю "ТСН" заявив, що навіть якщо уявити, що росіяни не так сильно замінували території і не так потужно зміцнили б свої позиції, то все одно контрнаступ ЗСУ не набрав би темпу так, як багато хто з нас уявляють. Проблема для нашої армії в тому, що ми все ще маємо недостатньо боєприпасів, якими країни Заходу вже не збиралися воювати.
У той же час Роман Світан відзначив три локації, де зараз успішно використовується озброєння західних союзників – район на південь від Оріхового, район Авдіївського виступу та безпосередньо Бахмут.
Просування ворога на Куп'янському напрямку є тактичним, незначним
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець в ефірі телеканалу "Еспресо" заявив, що російські загарбники рухаються горизонталлю від Сватова до Борової.
За його словами, ворог просувається у низині, далі є висоти, які утримуються українською армією.
Експерт зазначив, що українське командування вже вживає заходів, щоб не допустити подальшого просування противника на тій ділянці. Згурець припускає, що ворог пішов у масований наступ з метою відволікання наших резервів з-під Бахмута та півдня, щоб стримувати дії ЗСУ на цих ділянках і таким чином розпорошити наші сили та засоби.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Міноборони України назвали два дива українського контрнаступу, які увійдуть до підручників.