Головна Новини Суспільство Війна з Росією В Україні вперше водія позбавили водійських прав за порушення військового обліку
commentss НОВИНИ Всі новини

В Україні вперше водія позбавили водійських прав за порушення військового обліку

На сьогодні більшість судів повертають позови через технічні недоліки, зокрема через несплату судового збору.

сьогодні, 11:10
Поділіться публікацією:

В Україні зафіксовано перший випадок, коли людину позбавили права керувати автомобілем через порушення військового обліку. Згідно з даними судового реєстру Бабуся, було знайдено щонайменше 41 таку справу, повідомляє Опендатабот.

В Україні вперше водія позбавили водійських прав за порушення військового обліку

Мобілізація в Україні. Фото: 24 Канал

На сьогодні більшість судів повертають позови через технічні недоліки, зокрема через несплату судового збору. Адвокат Валентина Слободянюк пояснює, що, ймовірно, державні органи не передбачили в бюджетах ТЦК кошти для сплати цього збору, оскільки зміни в законодавстві щодо мобілізації набрали чинності лише в середині 2024 року. Однак, вже у 2025 році це питання повинно бути вирішене, що підвищить шанси на успіх у судах.

Втім є вже приклад, коли суд задовольнив позов ТЦК і тимчасово обмежив водія в праві керувати транспортним засобом через порушення правил військового обліку, до виконання вимог ТЦК або скасування цієї вимоги.

Адвокатка звертає увагу, що обмеження прав на керування автомобілем є досить звичним заходом для боржників по аліментах, його активно застосовують як державні, так і приватні виконавці. Крім того, важливо, що у таких рішеннях судів не вказуються сторони процесу, тому перевірити наявність справи щодо конкретної особи неможливо.

Це може бути пов’язано з планами законодавців обмежити доступ до інформації про судові справи, які стосуються мобілізації. Відповідний законопроєкт уже пройшов перше читання у Верховній Раді та готується до другого. За словами адвокатки, знеособлення даних учасників судових процесів можливо лише у кримінальних справах або в випадках, коли мова йде про негласні слідчі дії, а обмеження доступу до реєстрів у справах мобілізації здійснюється з метою захисту суддів і учасників процесу від потенційних загроз.

Як вже писали "Коментарі", мобілізація в Україні скотилася до “бусифікації” — коли чоловіка приблизно мобілізаційного віку хапають на вулиці та кидають в автомобіль. Від початку застосування ТЦК такої практики влада намагалася не помічати цього, а зараз в Раді визнають, що практика шкідлива. 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини