В Міноборони визначилися: до якого місяця просять не починати навіть розмов про демобілізацію
В напрацьованому оборонним відомстві проєкті закону передбачено, зокрема, встановлення нових норм щодо звільнення зі служби та ротації військовослужбовців
У Міністерстві оборони України просять Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки відтермінувати підготовку законопроєкту про демобілізацію військовослужбовців до 18 березня 2025 року. Як інформує портал "Коментарі", про це повідомляє "УП" з посиланням на джерело в парламентському комітеті та лист міністра оборони Рустема Умєрова до комітету, який опинився в розпорядженні видання.
У згаданому листі сказано, що в напрацьованому оборонним відомстві проєкті закону передбачено, зокрема, встановлення нових норм щодо звільнення зі служби та ротації військовослужбовців, які тривалий час виконують завдання в районах ведення бойових дій.
Цей документ направили на погодження до Генштабу ЗСУ та Адміністрації Держспецслужби транспорту. У Генштабі проєкт закону не підтримали. Рішення було аргументоване тим, що внесення законопроєкту на розгляд парламенту "можливе лише за умови накопичення на військовому обліку в ТЦК та СП достатньої кількості військово-навченого ресурсу та залучення громадян на службу до ЗСУ в задовільних обсягах".
При цьому наголошується, що в Міноборони проаналізували дві альтернативи цьому законопроєкту. Серед іншого, пропонується забезпечити українським захисникам, які під час воєнного стану безперервно служили впродовж 36 місяців та протягом цього періоду брали участь у бойових діях, перебуваючи в районах їх виконання не менше 18 місяців, направлення на реабілітацію до двох місяців. Після її проведення передбачається надання додаткової одноразової відпустки строком 30 днів зі збереженням щомісячного грошового забезпечення.
Також альтернативними варіантами пропонується надання додаткової одноразової відпустки строком 90 днів зі збереженням щомісячного грошового забезпечення. А командирів пропонують зобов’язати командирів проводити ротації воїнів, які брали безпосередню участь у бойових діях протягом 90 днів.
Читайте також на порталі "Коментарі" - чи справді солдати в Україні вже на межі: як провести демобілізацію.