В ISW розкрили деталі, як Росія намагається уповільнити постачання зброї Україні

В ISW перерахували, якими "вкиданнями" Росія намагається уповільнити постачання зброї Україні

У Кремлі чудово усвідомлюють, у чому небезпека надання Києву західних зразків озброєння. Саме тому Росія активізували інформаційні вкидання, які мають на меті сповільнити, розтягнути в часі постачання військової допомоги Україні. Як повідомляє видання "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики зазначають, що російська влада, схоже, посилює просування інформаційних операцій під чужим прапором, щоб відвернути увагу від відсутності перемог на полі бою і сповільнити надання Заходом танків та іншої допомоги напередодні очікуваних українських контрнаступів.

Міністерство оборони Росії 28 лютого звинуватило "США та їхніх спільників" у планах здійснити провокацію в Україні з використанням токсичних хімічних речовин.

"Очевидне зростання кількості хибних попереджень про біохімічну та ядерну загрозу супроводжує скоординовану російську інформаційну операцію з використанням фальшивих прапорів, яка звинувачує Україну в підготовці до вторгнення в окуповане Росією Придністров'я, Молдова", - зазначають аналітики.

В інституті нагадують, що президент Росії Володимир Путін також знову ввів ядерну риторику до російського інформаційного простору під час свого звернення до Федеральних зборів Росії, коли оголосив про намір Росії призупинити участь у ДСНО.

У звіті дійшли висновку: "Міністерство оборони Росії та російські високопосадовці, ймовірно, посилять свою участь у таких інформаційних операціях у міру того, як російський наступ у Луганській області наближатиметься до кульмінації, а можливості для українських контрнаступів зростатимуть".

Крім того, експерти зазначають, що чиновник із оборонного відомства США підтримав постійну оцінку ISW про те, що малоймовірно, що Росія застосує ядерну зброю в Україні.

Путін виступив на колегії Федеральної служби безпеки 28 лютого і підкреслив роль ФСБ у підтримці війни в Україні як "правоохоронна та контртерористична структура".

"Звернення Путіна також пов'язує ФСБ та її традиційну внутрішню правоохоронну та антитерористичну роль із російськими військовими зусиллями в Україні, щоб представити російську перемогу у війні як необхідну для забезпечення внутрішньої безпеки Росії", - підсумовують фахівці.

Читайте також на порталі "Коментарі" – чому так важливо запровадити санкції проти "Росатому" – які шанси, що це вдасться.