Україна та РФ проведуть мирні переговори: які умови висуватимуть сторони
Україна та Росія таки сядуть за стіл переговорів, проте вимоги сторін будуть зовсім іншими
Кремлівський диктатор Володимир Путін планував "дотиснути" Україну до переговорів, але ситуація в Курській області стала для нього несподіванкою. Логіка війни змінилася, і тепер Кремлю доведеться враховувати, що Росія втратила контроль над частиною своєї території, відзначив в ефірі Freedom політолог Володимир Фесенко.
За його словами, Росія не планувала брати участь у Саміті миру, оскільки його принципи суперечать позиціям Кремля. Експерт нагадає, що Москва відмовляється визнавати ці саміти через вимоги припинення війни на основі статуту ООН і поваги до міжнародного права.
Хоча, каже Фесенко, Москва й не проти мирних переговорів, проте вона намагається вести їх на власних умовах, що передбачають контроль над процесом і поступки з боку України. Проте Київ готовий лише до рівноправних переговорів, а не до виконання ультиматумів Кремля. Відтак, коли в Росії заявляють про відсутність мирних переговорів, йдеться про ті, які були б вигідні лише Москві, на які Україна не погодилася б, підкреслив політолог.
Кремль, каже Фесенко, сподівався, що Україна виконає його вимоги: скоротить армію, відмовиться від членства в НАТО і визнає окупацію своїх територій Росією. Але такі умови для України неприйнятні, і тепер зрозуміло, що ця стратегія провалилася. З часом Кремль буде змушений погодитися на переговори з Києвом, але вже не на власних умовах, переконаний експерт.
Фесенко також зазначив, що Путін, можливо, розраховував дочекатися результатів президентських виборів у США, перш ніж розпочати переговори. Однак несподівані події в Курській області змінили хід війни, і тепер Росії доводиться не наступати, а захищатися. Втрата контролю над частиною території змушує Кремль переосмислити ситуацію, вважає експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, чи зможе Україна змусити РФ повернутися до кордонів 1991 року.