Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Нещодавно президент України Володимир Зеленський та віце-прем'єрка із євроінтеграції Ольга Стефанішина зробили заяви про можливе відновлення транзиту газу територією України. Однак, не було уточнено з якого саме джерела.
Запорізька АЕС
Втім, як відзначив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, через територію України вже із 2 лютого 2025 року транспортується газ до Молдови з боку Румунії (пункт входу-виходу Ісакча-Орловка).
Окрім того, за його словами, Україна зацікавлена у транзиті будь якого газу неросійського походження за допомогою Трансбалканського газопроводу й далі через ГТСУ до країн ЄС. Тільки чи існують для цього достатні обсяг диверсифікаційних джерел, наразі незрозуміло, каже Омельченко.
При цьому він нагадав, що за інформацією екс-прем'єр міністра Молдови Іона Стурза Україна подібні пропозиції вже робила, однак отримала відмову, після чого Україна відмовилася від укладання нового контракту з транзиту "азербайджанського" (російського газу). Тому, говорить Омельченко, важливо, викласти вищенаведені аргументи на стіл перемовин із адміністрацією Дональда Трампа та наших європейських союзників щодо припинення війни для зміцнення української позиції.
На думку експерта, це була б дуже добра переговорна база для подальших домовленостей щодо повного припинення бойових дій й для завершення гарячої фази війни на справедливих для України умовах.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Україна може відновити транзит російського газу своєю територією, якщо РФ піде на вимоги Києва.
Новини