Україна готова забезпечити чоловіків за кордоном роботою в оборонній галузі з бронюванням, – Чернишов
Україна має намір створити спеціальні центри, які допомагатимуть українцям знайти роботу як всередині країни, так і в інших держави, де вони перебувають.
Україна готова запропонувати біженцям роботу на підприємствах оборонної промисловості з гарантією бронювання від мобілізації. Про це повідомив міністр національної єдності Олексій Чернишов в інтерв'ю "Радіо Свобода".
За його словами, наразі є дефіцит фахівців у таких галузях, як оборона та військово-промисловий комплекс, і багато підприємств готові забезпечити бронювання своїх працівників від призову на військову службу.
З цією метою Україна має намір створити спеціальні центри, які допомагатимуть українцям знайти роботу як всередині країни, так і в інших держави, де вони перебувають.
"Ці центри вакансій зможуть надавати консультації і заохочувати обирати професійний шлях в Україні. Я впевнений, що українські чоловіки бажають бути корисними. Якщо вони не готові служити в армії, вони можуть зробити свій внесок як фахівці, і для цього є відповідний механізм, який варто використовувати", – зазначив Чернишов.
18 травня в Україні набрав чинності оновлений закон про мобілізацію, що передбачає зобов'язання для військовозобов'язаних, призовників і резервістів віком від 18 до 60 років оновлювати свої дані через мобільний додаток "Резерв+".
Згідно з новими нормами, під мобілізацію потрапляють військовозобов'язані віком від 25 до 60 років, проте працівники критичної інфраструктури та оборонної промисловості можуть бути заброньовані від призову.
В серпні 2024 року президент Володимир Зеленський оголосив про створення Міністерства єдності, яке має на меті об'єднати українців за кордоном. Очільником відомства став Олексій Чернишов.
Раніше портал "Коментарі" писав, що міністерство економіки України затвердило нові критерії для визначення підприємств, установ та організацій, що мають важливе значення для національної економіки. Наказ № 28003, який набув чинності 20 грудня 2024 року, окреслює основні вимоги для тих підприємств, які можуть претендувати на статус важливих для економіки країни. Визначення таких підприємств є важливим кроком для підтримки національних виробників та розвитку ключових галузей.