Головна Новини Суспільство Війна з Росією «У Верховній Раді готуються знизити мобілізаційний вік»: що відомо (ОНОВЛЕНО)
commentss НОВИНИ Всі новини

«У Верховній Раді готуються знизити мобілізаційний вік»: що відомо (ОНОВЛЕНО)

У Верховній Раді спростували подібні вкиди

24 грудня 2024, 14:15 comments1082
Поділіться публікацією:

У Telegram-канали поширюється новина, що нібито проєкт закону про зниження призовного віку з 25 до 18 років вже лежить на столі у Верховній Раді та чекає на своє схвалення. Про це повідомляють у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

«У Верховній Раді готуються знизити мобілізаційний вік»: що відомо (ОНОВЛЕНО)

Ілюстративне фото

Там зазначають, що це – черговий виток дезінформаційної кампанії кремля.

Ці вкиди спростовує народний депутат Олексій Гончаренко. Він наголошує, що жодного законопроєкту про зниження мобілізаційного віку в Раді немає.

Крім того, раніше президент Володимир Зеленський наголошував, що в української влади немає планів мобілізувати до Збройних сил з 18 років.

Оновлено: У Центрі протидії дезінформації РНБО повідомили, що інформація від представника 17 Полтавської бригади НГУ Сергія Лунича щодо законопроєкту про зниження мобілізаційного віку з 25 до 18 років не відповідає дійсності.  

Як повідомили у 17 Полтавській бригаді НГУ, Сергій Лунич не є командиром чи заступником командира бригади та не має повноважень для коментування законопроєктів чи змін до них.  

Крім того, його посадові обов’язки не передбачають доступу до законодавчих ініціатив або їх статусу, тим більше – прогнозування їхнього ухвалення.  

В умовах інформаційної війни з росією у ЦПД закликають довіряти лише перевіреним джерелам та офіційним структурам і уникати поширення наративів, вигідних країні-агресору. 

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що в Україні частішають випадки примусової мобілізації працівників, які мають бронювання, а ТЦК ігнорує всі наявні документи. Про це повідомив нардеп Олександр Федієнко, який є членом Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

"Змушений констатувати що намітилась нова тенденція – працівники ТЦК примусово мобілізують працівників які мають при собі документи які підтверджують їх бронювання. Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються", – пише нардеп.

Федієнко приводить ситуацію, яка сталася у Закарпатській області в листопаді. Працівники провайдера виїхали на відновлення лінії зв’язку, коли на блокпосту їх зупинили працівники РТЦК та СП. Одного з працівників незважаючи на документи бронювання, в той же день, направили в м. Ужгород. Після переміщення по різних військових частинах, через два дні бронювання працівника визнали та відвезли до РТЦК та СП, де ще було продовження з тяганиною відновлення на військовому обліку.

Подібна ситуація сталася у Харківській області, але там бригаду працівників інтернет-провайдера зупинили працівники Слобідського РТЦК та СП, які не представлялись та були в балаклавах.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини