У ТЦК заявили, що ходити по будинках немає сенсу: де вручають повістки натомість

Працівник ТЦК розповів, що вручати повістки за місцем проживання немає багато сенсу. Натомість існують інші методи провести мобілізацію в Україні.

Речник Полтавського ТЦК Роман Істомін заявив, що вручення повісток за місцем проживання втрачає сенс, адже військовозобов’язані давно не оновлювали свої дані та часто не проживають за вказаними адресами. За словами співробітника ТЦК, це змушує видавати повістки на вулиці.

Роман Істомін в інтерв’ю виданню "Телеграф" розповів, що у мирні часи були випадки, коли чоловіки ховались у своїх будинках від призову на строкову службу, зокрема не відчиняли двері, або їх рідні вказували, що такий чоловік тут не проживає. Однак з війною таких випадків стало більше.

"Фіксуємо те, що велика кількість людей проживають не за місцем реєстрації та давно не оновлювали дані. Ок, людина не хоче спілкуватися з представниками ТЦК і СП вдома, тоді вони спілкуються з нею у громадських місцях: на вулицях, блокпостах тощо. Сьогодні наші співробітники практично не ходять за місцем мешкання громадян, оскільки в цьому небагато сенсу", - розповів речник ТЦК.

За його словами для багатьох українців потрібен поштовх до мобілізації. Істомін вказує, що фіксував багато випадків, коли чоловіки, які добровільно не приходили в ТЦК, розповідали, що чекали на повістку, однак у військкомат не йшли.

Крім вручення повісток на вулиці, представник ТЦК також вказав на ще один метод, яким можна мобілізувати військовозобов’язаних.

"Ще один метод оповіщення - передача розпоряджень (повісток) на підприємства, які керівник вручає своїм підлеглим", - розповів речник Полтавського ТЦК.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в законопроєкті про мобілізацію, пенсіонерів можуть зобов’язати стати на облік в ТЦК.

Також "Коментарі" писали, чому українці бояться мобілізації.