У що виллється візит лідерів ЄС до Китаю – якими можуть бути наслідки для України
Навряд чи можна очікувати від Китаю якихось серйозних ініціатив щодо стримування РФ, хоч європейці намагаються підштовхнути Пекін саме до цього
Візит президента Франції Еммануеля Макрона і глави Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн до Китайської Народної Республіки (КНР) залишається однією з головних тем тижня, що минає. При цьому аналізуючи його, різні видання розходяться в оцінках. За даними Reuters, глава КНР Сі Цзіньпін умовляє лідера Франції "протидіяти" США, об'єднавшись із Китаєм. Видання Politico акцентує на тому, що Макрону приділили значно більше уваги, ніж Урсулі фон дер Ляєн. З чого робиться висновок, що Пекін зробив ставку на розлом Європи. Тоді як Bloomberg наголошує, що Сі Цзіньпін подякував Макрону за роз'яснення низки питань щодо України, а сама зустріч лідерів Китаю та Франції нібито проклала шлях для подальшої спільної роботи з досягнення миру в Україні. Експерти проаналізували для видання "Коментарі" китайсько-європейські маневри та їхній ймовірний вплив на російсько-українську війну.
Активно втручатися в хід війни в Україні Китай не готовий
Директор Центру Близькосхідних досліджень Ігор Семиволос вважає дуже важливим, що Україна залишається у центрі уваги лідерів ЄС. Але з Китаєм все буде непросто, зазначає він.
Водночас він оцінює як позитивні візити європейських лідерів до КНР. Це, пояснює експерт, створює певну напругу між відносинами Китаю та РФ. Адже саме ЄС залишається ключовим ринком збуту китайських товарів із добрими перспективами.
Поїздка Макрона була націлена на відродження образу Франції як лідера Європи, здатного говорити від імені ЄС та вирішувати світові справи
Важко оцінити рівень прийому того чи іншого лідера, коли вони приїжджають удвох, вважає експерт із міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілля Куса.
Він також думає, що Китай давно вирішив не схиляти Росію до переговорів, а почекати на момент, щоб потім підключитися до мирного процесу, коли він почнеться.
Сам по собі візит, на думку експерта, поки що не створює жодних сенсів у ракурсі війни України та РФ. Це, наголошує він, скоріше спроба намацати спільні позиції у питанні мирних переговорів, коли вони розпочнуться у перспективі.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Байдена натякнули - що має врахувати президент України Зеленський перед ухваленням рішення про звільнення Криму.