"У нас переломний період війни": розвідник розповів про "специфічне" ставлення щодо примусової мобілізації

Військовий зауважив, що якщо людину довели до моменту, коли вона опинилася в бусі ТЦК, це певною мірою є наслідком її власних помилок.

Командир взводу "Кадзума", який служить у розвідці, висловив свою думку щодо мобілізації, підкресливши, що чоловіки призовного віку, які справді хочуть, можуть самостійно знайти місце в українській армії. Тому він має своєрідне ставлення до примусової мобілізації.

"У цивільному житті є багато професій, які можуть бути корисними в армії. Наприклад, програмісти — це надзвичайно універсальні фахівці, які здатні вирішувати безліч завдань", — зазначив він в інтерв’ю для "РБК-Україна".

Водночас військовий зауважив, що якщо людину довели до моменту, коли вона опинилася в бусі ТЦК, це певною мірою є наслідком її власних помилок.

"Кадзума" наголошує на важливості індивідуального підходу в мобілізації. На його думку, якщо правильно мотивувати людину та показати їй перспективи, які відкриває служба в армії, вона сама буде прагнути діяти.

"Зараз у війні настав переломний момент: ми або виграємо, або втратимо ініціативу", — заявив він.

Військовий також зауважив, що багато людей плутають військовослужбовців із представниками ТЦК. Наприклад, одного разу до нього в торговельному центрі підійшла жінка з проханням не забирати її чоловіка.

"З часом починаєш розпізнавати погляди: поважні, байдужі чи навіть зневажливі", — додав він.

Раніше з’явилася інформація щодо можливості отримання відстрочки у випадку, якщо у батьків є інвалідність III групи. Як пояснюють юристи, син, наприклад, матері з інвалідністю III групи, може претендувати на відстрочку лише за умови офіційного оформлення постійного догляду за нею.

"Коментарі" вже писали, що західні партнери ще з минулого року натякають українській владі на необхідності знизити мобілізаційний вік, щоб нарешті переломити хід війни і мати перевагу над росіянами на полі бою.