У Міноборони підготували законопроект про демобілізацію: чому Генштаб від нього не в захваті

Якщо буде політична воля, 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів, можуть бути демобілізовані

У Міноборони напрацювали законопроект щодо демобілізації. Проте Генштаб ЗСУ досить скептично ставиться до цього документа, адже його ухвалення та реалізація призведе до одномоментного звільнення зі служби понад сотню тисяч досвідчених захисників. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише "УП".

"Законопроект про звільнення зі служби та ротацію бійців під час військового стану вже готовий, повідомили представники Міністерства оборони у відповідь на запит УП ще наприкінці січня 2025-го. Проте Генеральний штаб ЗСУ не підтримав документ, тому чиновники не зареєстрували його у парламенті", – йдеться у публікації.

У матеріалі йдеться, нібито, якщо парламент підтримає цей проект, доведеться ухвалювати непросте рішення про те, щоб одномоментно демобілізувати "значну кількість військовослужбовців, що призведе до суттєвого зниження укомплектованості особовим складом бойових підрозділів".

Посилаючись на кількох співрозмовників у Верховній Раді, видання деталізувало, що йдеться про 108 тисяч воїнів, серед яких 14 тисяч офіцерів, досвід яких дуже важливий у нинішній війні з Росією.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Міноборони України підготувало новий механізм ротації, який може стати альтернативою закону про демобілізацію у такий непростий час. Як передає портал "Коментарі", про це в ефірі Радіо Свобода розповів член Комітету Верховної Ради України з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

Нардеп відреагував на проблему самовільного залишення частини військовослужбовцями.

"Після 90 днів участі безпосередньо у бойових діях людина має право на відпочинок, знову ж таки, протягом кількох місяців. Це і альтернатива звільненню чи встановленню чітких термінів служби", – зазначив Федір Веніславський.