У Кремлі заговорили про Третю світову війну: яку назвали умову

Шойгу: введення миротворців на «історичні території РФ» може призвести до Третьої світової

Секретар Ради безпеки (СБ) РФ Сергій Шойгу в інтерв'ю прокремлівському агентству ТАСС заявив, що введення миротворців на "історичні території Росії", якими він називає українські території, може призвести до Третьої світової війни.

Посіпака Путіна звернув увагу на будівництво "коаліцією бажаючих" планів щодо введення в Україну військового контингенту під виглядом миротворців.

"Розумні політики в Європі розуміють, що реалізація такого сценарію може призвести до прямого зіткнення НАТО з Росією і надалі до Третьої світової війни", - зазначив Шойгу.

Він упевнений, що "слово "миротворці" тут використовується для приховування справжньої мети - контролю над територією України та її ресурсами". "Правильніше було б називати такий контингент інтервентами чи окупантами", - вважає секретар Ради безпеки РФ.

"Звідки прийдуть ці миротворці? Це будуть підрозділи тих же країн НАТО, проти присутності яких Росія виступала ще до початку СВО, яка почалася багато в чому через цю загрозу - розгортання в Україні, на нашій історичній території військової інфраструктури НАТО", - зазначив Шойгу. Він заявив, що "ті ж британці ще до початку СВО дуже активно будували в Очакові на Миколаївщині свою військово-морську базу, де не лише тренували морський спецназ ВМС України, а й проводили проти Росії свої операції". "Виходить, що вони знову зможуть повернутися туди, але вже під прапором миротворчих сил?" - запитав секретар РБ РФ. На його думку, "саме це і має на увазі французький президент Емманюель Макрон, коли каже, що Україна має право просити про введення натовських контингентів без узгодження з Росією".

Шойгу перерахував і інші питання, що виникають: "Що захищатимуть ці "миротворці" в Україні? Нацистський режим, марші та факельні ходи з символікою дивізій СС? Підтримувати гоніння на православних? Позбавлення російськомовного населення права говорити рідною мовою, зберігати власні культуру і традиції?"

"Це не миротворча місія", - зробив висновок секретар РБ. На його думку, "мабуть, у тому числі з цих причин держави, що становлять реальну світову більшість, не висловлюють особливого бажання брати участь у подібних "миротворчих" ініціативах".

Нагадаємо, портал "Коментарі" писав , що під час зустрічі делегації України з партнерами у Лондоні українська сторона підтверджує принципову позицію: Україна готова вести переговори, але не здаватись. Про це у соцмережі Х зазначила перший віце-прем'єр-міністр України – міністр економіки Юлія Свириденко.

"Не буде жодної угоди, яка дасть Росії міцніші основи, необхідні для перегрупування та повернення з ще більшим насильством. Повне припинення вогню — на землі, у повітрі та на морі — є першим кроком. Якщо Росія вибере обмежену паузу, Україна відповість тим самим. Наш народ не прийме заморожений конфлікт, замаскований під мир. Ми ніколи не визнаємо окупації Криму. І якщо членства в НАТО не буде надано, Україна вимагатиме обов'язкових гарантій безпеки — достатньо сильних, щоб стримати майбутню агресію, і достатньо чітких, щоб забезпечити тривалий світ", – наголосила міністр.