Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Відносини між президентами Дональдом Трампом і Володимиром Путіним помітно зіпсувалися на новому терміні, хоча Трамп ще не розкрив, до якої міри він тисне на Росію, щоб вона припинила її важку війну з Україною.
Дональд Трамп. Фото з відкритих джерел
Після вступу на посаду Трамп припинив розмови про стратегічну "геніальність" і "кмітливість" Путіна. У помітній риторичній зміні Трамп замість цього попередив, що російський президент, якого він колись назвав "дуже розумним", веде свою країну до руйнації, затягуючи війну.
Радники Трампа та члени Кабінету міністрів розходяться щодо того, який тиск необхідно чинити, а радник з національної безпеки Майк Уолтс і представник України в Україні Кіт Келлог хочуть використати американські важелі впливу, щоб змусити Путіна піти у відставку, за словами колишніх американських і українських чиновників і джерела, близького до київського уряду, пише NBC.
Інші виступають за скорочення мільярдів доларів допомоги, які США надали Україні в адміністрації Байдена, як спосіб швидкого припинення конфлікту. Критики такого підходу кажуть, що він фактично роззброїть Україну і таким чином означатиме капітуляцію перед Росією.
Перш ніж стати віце-президентом, Джей Ді Венс був затятим скептиком щодо грошей, які адміністрація Байдена дала Україні.
"Навіщо витрачати 130 мільярдів доларів на Україну, коли ми навіть не можемо оплатити власні рахунки вдома?" — сказав Венс в одному виступі. Він також назвав українську владу "найкорумпованішою" в Європі та, можливо, у світі.
Келлог сказав NBC News у своїй заяві: "Команда національної безпеки президента працює синхронно".
"Президент використовуватиме, у міру необхідності, усі важелі американської сили, щоб завершити бійню останніх трьох років", — додав Келлог.
Речник Венса у вівторок відмовився коментувати його позицію щодо допомоги США Україні.
Трамп виклав кілька ідей щодо допомоги Україні, поки триває війна.
У пості в соцмережі через два дні після присяги він попередив, що накладе на Росію мита, санкції та податки на продаж російських товарів у США та інші країни, якщо Путін не домовиться про припинення війни.
Проблема такого підходу полягає в тому, що торгівля США з Росією різко впала. За даними Бюро перепису населення США, минулого року США імпортували з Росії товарів на суму близько 2,9 мільярда доларів. Натомість у 2021 році, до вторгнення Росії в Україну, ця цифра становила майже 30 мільярдів доларів.
"Це загальна неприємність", — сказав колишній чиновник національної безпеки адміністрації Байдена щодо загрози Трампа тарифами.
"Ми повністю від’єднали економіку США від економіки Росії", – додав колишній чиновник на умовах анонімності, щоб говорити вільно. "Отже, наша здатність завдати шкоди Росії митами незначна".
Іншим варіантом було б, щоб Трамп використовував власні заморожені активи Росії, а не американські податкові долари, щоб продовжувати поповнювати запаси та зброю для України.
Вільям Тейлор, колишній посол США в Україні, сказав, що 300 мільярдів доларів російських резервів, які зберігаються в європейських і американських банках, "мали б велике значення для надання зброї та фінансової підтримки Україні".
"Що Трамп міг би зробити, це натиснути на європейців, щоб вони конфіскували ці резерви та перевели їх на рахунок українців і дозволили українцям використовувати ці гроші, щоб купувати зброю в США та продовжувати керувати своїм урядом", — сказав Тейлор в інтерв’ю.
"Я думаю, що він [Трамп] почав усвідомлювати, наскільки важко вирішити це питання, і що Росія не буде конструктивною, якщо ми не чинимо більшого тиску", — сказав в інтерв’ю американський чиновник, який займається політикою в Україні та Росії, на умовах анонімності.
"Однією з причин зміни риторики Трампа є перехід від кампанії до правління. Перешкодою для миру є не Україна. Я думаю, що це начебто усвідомлює його, і він також усвідомлює, наскільки погано буде політично, якщо ніщо інше, і стратегічно, якщо ця біса станеться".
Новини