Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Під час розмови з президентом України Володимиром Зеленським очільник Білого дому Дональд Трамп поставив запитання, чому Україна досі не завдає ударів по Москві. Як пояснив в ефірі телеканалу "24 Канал" генерал армії України та колишній керівник Служби зовнішньої розвідки Микола Маломуж, ця заява була радше риторичною, адже такі удари вимагають значного арсеналу і складної підготовки.
Фото: з відкритих джерел
За словами Маломужа, Москва й Санкт-Петербург захищені потужними системами протиповітряної оборони, які ще з радянських часів формують кілька рівнів захисту. Щоб прорвати ці рубежі, потрібні високоточні ракети, ударні дрони й масові атаки.
Генерал підкреслив, що нині більш доцільно зосередитися на ураженні цілей російського ВПК — зокрема, пускових майданчиків, аеродромів, логістичних маршрутів, складів боєприпасів та об'єктів, пов’язаних із виробництвом ракет і дронів. Він зазначив, що удари по Москві можуть мати політичний ефект, але не матимуть реального стратегічного сенсу.
Раніше журналіст The Washington Post Девід Ігнатіус повідомив, що Трамп демонструє жорстку позицію щодо Москви. Він також згадував про можливість тиску на Санкт-Петербург. Однак попри риторику Трампа, державний секретар США Марко Рубіо підкреслив, що мирні переговори залишаються ключовим пріоритетом для Вашингтона.
Як вже писав портал "Коментарі", політолог і директор аналітичного центру "Третій сектор" Андрій Золотарьов оцінив ймовірність ухвалення у Вашингтоні жорстких антиросійських санкцій, зокрема законопроєкту Грема-Блюменталя про мита до 500%. Він зазначив, що тарифи у діапазоні 100-500% є фактично заборонними та унеможливлюють нормальну економічну діяльність.