ТЦК примусово мобілізують працівників з бронюванням: документи не допомагають
Працівників підприємства зв’язку схопили ТЦК безпосередньо з робочого місця
В Україні частішають випадки примусової мобілізації працівників, які мають бронювання, а ТЦК ігнорує всі наявні документи. Про це повідомив нардеп Олександр Федієнко, який є членом Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
"Змушений констатувати що намітилась нова тенденція – працівники ТЦК примусово мобілізують працівників які мають при собі документи які підтверджують їх бронювання.
Аргументація завжди подібна – дані відсутні в системі "Оберіг", а паперові документи не визнаються", – пише нардеп.
Федієнко приводить ситуацію, яка сталася у Закарпатській області в листопаді. Працівники провайдера виїхали на відновлення лінії зв’язку, коли на блокпосту їх зупинили працівники РТЦК та СП.
Одного з працівників незважаючи на документи бронювання, в той же день, направили в м. Ужгород.
Після переміщення по різних військових частинах, через два дні бронювання працівника визнали та відвезли до РТЦК та СП, де ще було продовження з тяганиною відновлення на військовому обліку.
Подібна ситуація сталася у Харківській області, але там бригаду працівників інтернет-провайдера зупинили працівники Слобідського РТЦК та СП, які не представлялись та були в балаклавах.
При перевірці військово-облікових документів, були пред’явлені документи які у встановленому порядку підтверджували наявність бронювання.
Проте, двох працівників було затримано, доставлено у приміщенні Слобідського РТЦК та СП м. Харків, у них відбирались мобільні телефони.
На одного з працівників було накладено штраф в сумі 17 тис. грн., який потім було скасовано, як неправомірний.
Працівників відпустили.
Стосовно усіх випадків, Федієнко направляв депутатські звернення та були розпочаті службові розслідування, також нардеп звернувся стосовно таких випадків до ДБР.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що чоловіки з інвалідністю віком від 25 до 60 років мають пройти повторний огляд.