Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Фінальна редакція законопроекту про реформу МСЕК передбачає, що чоловіки віком від 25 до 60 років, яким була встановлена ІІ або ІІІ група інвалідності із зазначенням строку повторного огляду, зобов'язані будуть з 1 квітня до 1 листопада 2025 року пройти оцінювання повсякденного функціонування особи за новими правилами. Про це пише Судово-юридична газета.
Фото: колаж порталу "Коментарі"
Це буде стосуватися випадків, коли особі інвалідність із зазначенням строку повторного огляду була встановлена до введення в дію закону про реформу МСЕК, тобто, до 1 січня 2025 року, і строк повторного огляду припав на період воєнного стану на території України, але особа відповідно до умов, встановлених Кабміном, не проходила такий повторний огляд у медико-соціальних експертних комісіях.
Відповідні зміни передбачені законопроектом 12178 про реформу МСЕК у редакції до другого читання, яку 9 грудня на своєму засіданні схвалив Комітет Верховної Ради з питань здоров’я нації.
Законопроектом пропонується реформувати медико-соціальну експертизу шляхом запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи на першому етапі, який діятиме протягом 2025 року та оцінювання повсякденного функціонування, яке почне діяти з 1 січня 2026 року.
Які зміни передбачає відредагований законопроект
Відповідно до фінальної редакції прикінцевих положень законопроект про реформу МСЕК передбачає, що особам, яким встановлено інвалідність органами медико-соціальної експертизи, гарантується збереження статусу та соціальної захищеності в повному обсязі, передбаченому законодавством України для осіб з інвалідністю, на встановлений строк інвалідності.
Документами, що підтверджують інвалідність повнолітнім особам, є:
видані до 31 грудня 2024 року органами медико-соціальної експертизи виписка/довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ;
витяг з рішення експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи щодо встановлення інвалідності за формою, затвердженою МОЗ.
Рішення, прийняті медико-соціальними експертними комісіями, документи, видані на підставі таких рішень, є законними і чинними, прирівнюються до рішень експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи, документів, виданих на підставі таких рішень експертних команд (у тому числі витягів з рішень) та продовжують бути підставами для оформлення або продовження надання особам з інвалідністю прав, статусів, пільг, пенсій, допомог, компенсацій, надбавок, інших соціальних гарантій тощо, у тому числі для цілей, визначених у законах "Про військовий обов’язок та військову службу" та "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", на весь термін дії довідки до акту огляду медико-соціальною експертною комісією до проведення планового оцінювання повсякденного функціонування особи експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування.
Особи, інвалідність яким встановлена без зазначення строку проведення повторного огляду, проходять оцінювання повсякденного функціонування особи за власним бажанням (за зверненням опікуна у разі позбавлення особи з інвалідністю дієздатності).
Особам з інвалідністю, повторний огляд яких був призначений з 1 січня 2025 року, але які не змогли його своєчасно пройти, строк інвалідності продовжується до дати прийняття рішення за результатами проведення оцінювання повсякденного функціонування особи, але не довше ніж до 1 липня 2025 року.
Новини