Стратити не можна помилувати, - соцдослідження щодо колаборантів
Відносна більшість українців погодилися б на пом’якшення вироків для певної категорії колаборантів
За даними дослідження Соціологічної групи Рейтинг українці готові частково "помилувати" вчителів, соціальних працівників та лікарів-колаборантів, пишуть "Коментарі".
При тому, 75% опитаних вважають, що пріоритетом під час правосуддя щодо воєнних злочинів має бути справедливе покарання воєнних злочинців, 21% - компенсація постраждалим. І абсолютна більшість - 96% респондентів підтримують ідею залучення міжнародних правових організацій для документування воєнних злочинів Росії під час війни.
Що ж до застосування амністії для різних категорій жителів окупованих територій, стосовно яких встановлено факти колаборації з ворогом, відносна більшість опитаних допускає можливість амністії для вчителів, лікарів, соціальних працівників - 68%, керівників місцевих комунальних закладів - 58% та керівників місцевих підприємств, банків, організацій - 51%.
А от амністію для журналістів і представників місцевих ЗМІ не допускають - 57%. Ще кардинальніша позиція респондентів щодо членів місцевих політсил та учасників незаконних збройних формувань – "за" понад 20%, проти амністії – більш як 70%. Та й для місцевих посадовців і силовиків амністію вважають неможливою близько 80%.
Самосуд у випадку воєнних злочинів проти України вважають виправданим майже 40% опитаних.
Дослідження громадської думки проводили з-поміж жителів України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.
Читайте також на порталі "Коментарі" - Мюнхенський індекс безпеки 2023: Українці до скону готові відстоювати свою свободу.