Стало відомо, яку потужну зброю Україна попросила у США
Київ хоче отримати системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 "Хорнет", безпілотники, гелікоптери Apache та Black Hawk
Україна запросила у США нові види озброєння для відбиття російських атак, серед них є сучасні системи протиповітряної оборони, винищувачі F-18 Хорнет, безпілотники, гелікоптери Apache та Black Hawk. Як передає портал "Коментарі", про це пише Reuters з посиланням на документи.
Зазначається, що офіційні особи Міністерства оборони України представили "список озброєнь для забезпечення потреб Сил оборони України" під час закритого засідання конференції у Вашингтоні у середу за участю чиновників та керівників ОПК.
Список включає зброю, яку Україна вже має на складі, наприклад, танки Abrams та 155-міліметрову артилерію, а також деяку зброю, таку як F-16, безпілотники та ракети великої дальності ATACMS, про яку просила раніше.
Але в цьому списку є кілька сюрпризів, зокрема, дорогі літаки C-17 Globemaster виробництва Boeing (BA.N) і C-130 Super Hercules виробництва Lockheed Martin (LMT.N). До списку потрапили ударні гелікоптери Apache компанії Boeing, а також гелікоптер Black Hawk, виготовлений підрозділом Sikorsky компанії Lockheed Martin.
Україна також потребує винищувачів F-18 "Hornet", трьох типів безпілотників General Atomics, включаючи MQ-9B Sky Guardian та систему протиповітряної оборони Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) виробництва Lockheed.
Читайте також на порталі "Коментарі" - тривожні новини для України приходять як із США, де ніяк не можуть ухвалити документ про нашу підтримку наступного року, так і з ЄС, де Угорщина, а тепер і Словаччина зривають підтримку нашої країни та її євроінтеграційні устремління . Тим часом видання Bloomberg повідомляє, що Путін відправився до Об'єднаних Арабських Еміратів і Саудівської Аравії – двох найбільших держав Перської затоки, які є давніми партнерами США. У Кремлі посилюють вливання в армію, як і її чисельність, а також продовжують розмірковувати про ймовірні переговори з Україною. Що відбувається зараз на зовнішній арені – і чому? Чи є ризик, що готується підґрунтя для переговорів на невигідних Києву умовах? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.