Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Останнім часом концепція буферної зони розглядається як один із можливих механізмів для встановлення сталого миру в Україні, відзначив в ефірі НВ аналітик з безпеки фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.
Володимир Путін
За його словами, буферна або демілітаризована зона – це інструмент, який дозволяє сторонам конфлікту зупинити бойові дії, навіть за відсутності достатніх політичних передумов для повного врегулювання. Головна мета такого механізму, каже експерт, унеможливити швидке відновлення бойових дій та забезпечити спостереження за ситуацією, щоб будь-які приготування до нової фази протистояння були максимально очевидними.
Як підкреслив Жовтенко, географічні межі таких зон визначаються залежно від ситуації на фронті та лінії розмежування. Їхні параметри можуть встановлюватися двосторонніми угодами між країнами або міжнародними організаціями.
При цьому на його переконання Кремль може погодитися на встановлення буферної зони в Україні за двох умов. Перша умова – це фактичний контроль РФ над окупованими територіями.
Друга умова – це питання Курської області. Як зазначив експерт, процес узгодження зони розмежування між Україною та Росією, ймовірно, виключатиме цю область. Однак можливий варіант обміну: в обмін на відведення українських сил з цієї території Київ може вимагати від Москви певних поступок.
Якими можуть бути ці поступки та як саме виглядатиме остаточний формат буферної зони – стане зрозуміло ближче до початку політичних переговорів, підсумував експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що просування росіян в Україні сповільнилося і до цього міг прикласти руку Трамп.
Новини