Скільки треба знищувати окупантів, аби перехопити ініціативу: чого бояться російські офіцери

Крім знищення особового складу ворога, Силам оборони важливо й формувати власні резерви

Незважаючи на величезні втрати російської армії, ворог не збирається припиняти свій наступ. Чому ж ворогу не вдається наступати великими групами? Скільки треба знищувати окупантів, аби перехопити ініціативу? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, проаналізувавши думки експертів.

Повзучий наступ зможемо зупинити восени

Військовий експерт Олександр Мусієнко в ефірі загальнонаціонального телемарафону висловив думку, що українським захисникам треба завдавати якомога більше втрат окупантам, аби мати змогу перехопити ініціативу.

"У нас зараз завдання в цій обороні, в якій перебувають українські сили – це мати змогу завдавати ворогу такі втрати в живій силі, які їм буде важко компенсовувати протягом місяця. І ми підходимо до цього. У травні ми ще не змогли, на жаль. Оскільки ворог зумів відновити свої сили та навіть трохи більше взяти. А от у червні, з прицілом на липень ми на це й вийдемо, щоб восени вже ворога зупинити. Щоб вони вже не мали можливість такого повзучого наступу", – пояснив Мусієнко.

Він також додав, що крім знищення особового складу ворога, Силам оборони важливо й формувати власні резерви, аби в подальшому мати можливість перехопити ініціативу на фронті.

"У чому задум Росії – вони, діючи по всій лінії фронту, намагаються розмотувати наші резерви. А що таке резерв – це ті війська, які є, не безпосередньо у бойових діях, але чекають моменту, коли ворог здійснить помилку. Або коли ми створимо перспективи, аби на тій чи іншій ділянці перехопити ініціативу і витіснити ворога з певних рубежів", – додав Мусієнко.

Російське командування може загнати в одну точку 100 танків, але наступати ними не здатне

Військовий експерт Defence Express Іван Киричевський в інтерв’ю "Liga.net" заявив, що втрати ворога серед офіцерів середньої ланки не дозволяють супротивнику здійснювати наступальні дії великими з'єднаннями.

Російське командування може загнати в одну точку 100 танків, але наступати ними не здатне. За словами аналітика, вороги формально можуть перекинути кудись з'єднання, яке має статус танкового полку, "але якби вони були здатні наступати їм на полі бою - нам були б кранти".

Експерт вважає, що росіяни не можуть здійснювати наступальні дії великими з'єднаннями, оскільки у них немає можливості координувати операції на полі бою.

Киричевський підкреслив, що українські воїни вибили кадровий косяк офіцерів РФ середньої ланки.

"У них вистачає командирів взводів і рот. Генерали, які можуть віддати команду, - їх хоч стріляй, хоч саджай, - теж є. А середньої ланки - немає. Вони можуть організовано в атаку послати не більше роти", - пояснив Іван Киричевський.

Читайте також на порталі "Коментарі" - скільки часу лишилося у росіян, щоб спробувати віджати українські території: що буде потім.