Скільки людей категорично не хочуть воювати: їх на фронт не заманиш ніякими "плюшками"
Військовий розповів, що тільки 25% українців готові воювати, всі інші «вірять в ЗСУ»
Випадок з ТЦК після концерту "Океану Ельзи" викликав неабияке обурення серед користувачів соцмереж, бо з якого це дива військкомат під час воєнного стану вирішив перевіряти у людей документи, відзначає військовий Дмитро Іванов.
При цьому він вважає, що хайп стався лише том, що перевірка відбулася в Києві. За його словами, в деяких обласних центрах блокують зранку цілі райони, ставлять мобільні блокпости, перевіряють документи, і нікого це не дивує, до цього звикли, це не є подією.
За словами Іванова, у решти 75-80%, у них інше сприйняття, адже живуть за принципом "та якось воно буде", "вірю у ЗСУ, але воювати не піду".
Він вважає, що цій категорії не можна запропонувати нічого, окрім варіанту, коли вибір буде між "ризик загибелі" та "гірше за загибель".
Іванов каже, що за часів ДСВ дезертир або "ухилянт" знав, що йому світить не тільки дуже суворе покарання, аж до розстрілу, а ще й його сім'я постраждає, буде уражена в правах, а може, ще й помре голодною смертю, бо продовольчий пайок не буде отримувати. Тобто, у людини був вибір - або погано (воювати), або дуже погано (покарання, ганьба, погіршення умов для сім'ї і так далі).
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що до кінця року в Україні хочуть мобілізувати 200 тисяч осіб.