Скільки і яку компенсацію можна отримати за пошкоджене чи зруйноване війною житло
Законодавці прийняли документ який врегульовує усі питання виплат власникам непридатних до життя помешкань
Парламент сьогодні прийняв в цілому важливий законопроєкт №7198 про відшкодування зруйнованого і пошкодженого житла, пишуть "Коментарі".
Власники знищених квартир чи інших житлових приміщень отримають житловий сертифікат - документ, який підтверджує гарантії держави профінансувати придбання квартири або іншого житлового приміщення (у тому числі такого, що буде споруджене в майбутньому) в обсязі визначеної грошової суми.
У власників приватних будинків буде вибір - отримати житловий сертифікат на купівлю квартири чи будинку або грошову компенсацію, яку будуть перераховувати на рахунок зі спеціальним режимом використання для фінансування будівництва.
Граничний розмір компенсації - і грошової, і у вигляді житлового сертифіката - відсутній, як і обмеження щодо місця розташування, типу та площі нового житла, будівництво якого буде профінансоване через сертифікат.
Використати сертифікат можна впродовж п’яти років з дня його видачі, а відчужувати протягом 5 років, окрім успадкування, заборонено.
Термін подання заяви про надання компенсації за знищене житлове майно: під час дії воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення. До заяви необхідно буде додати копію документа, що підтверджує право власності або придбання нерухомості та, за наявності, матеріали фото- і відеофіксації до або після знищення.
Як писали "Коментарі" раніше, за даними уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубинця, станом на 27.01.2023 року в Україні внаслідок російської агресії зруйновано 140 тисяч будинків, з них 18 тисяч багатоповерхівок.