Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Всі в Україні хочуть не просто миру, а і перемоги у війні, яка має дві складових — повернення територій та Україна як частина простору Заходу, говорить політолог Олеся Яхно.
Війна в Україні
За її словами, ключове питання — як цього досягти, в якій часовій перспективі та якими засобами. При цьому вона підкреслила, що досягти цього самотужки, без чіткого бачення та підтримки Заходу — неможливо.
На її думку, російська влада сьогодні не демонструє прагнення навіть заморозки війни, попри те, що цей варіант вважається програшним для нас, бо фіксує де-факто присутність РФ на наших окупованих територіях, яка, до того ж, вимагає ще й юридичного закріплення статусу, що є нонсенс і неадекват на рівні взагалі постановки таких вимог, і цього точно не буде.
За її словами, з 2014 по 2022 роки Захід перебував в ілюзіях можливості компромісу з Росією та тактики умиротворення. На її переконання, Мінськ виник як межа дій самого Заходу, і ці угоди тодішня українська влада точно не дала використати російській владі у своїй інтересах. Це був довгий шлях доведення Заходу, що Росія не хоче ніякого врегулювання ситуації через надання більших прав з боку Києва окупованим частинам Донецької та Луганської областей, підкреслила політолог.
Що стосується мирних зусиль зараз, каже Яхно, то Захід лише на третьому році повномасштабного вторгнення РФ, схоже, починає прокидатися, і формулювати підхід щодо руху до миру.
За її словами, США надають допомогу Україні поетапно, тобто те, що безпосередньо вкрай необхідно на тому чи іншому етапі, а не всю одразу. І якщо це не зміниться, то війна триватиме на виснаження, а не перевагу, де публічно звучатимуть слова перемога та поразка, а непублічно — обговорюватимуться варіанти заморозки.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Білий дім схиляє Зеленського до ведення переговорів з Росією.
Новини