Шмигаль: Час зіграє на користь Росії

Прем’єр-міністр України розповів хто і як повинен допомогти перемогти Україні

Оскільки Москва готова продовжувати боротьбу протягом тривалого періоду, союзники України повинні зробити все можливе, щоб допомогти якнайшвидше припинити вторгнення Росії. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в інтерв’ю Bloomberg TV у Брюсселі.

"Ми розуміємо, що час зіграє на користь Росії, тому ми всі разом з нашими союзниками, з нашими партнерами" повинні зробити все можливе, "щоб якомога швидше закінчити цю війну", – сказав Шмигаль.

Він також додав, що Росія "зацікавлена йти на більший термін, займати більше часу", що є "викликом для всіх нас".

Не уточнюючи подробиць, прем’єр-міністр заявив, що Україна досягає певних військових успіхів як на півдні, так і на півночі та висловив сподівання, що нація зможе звільнити всю свою територію в межах міжнародно визнаних кордонів, включаючи Крим.

В інтерв’ю також обговорювалось і енергетичне питання. Так, урядовець зазначив, що на тлі того, що лідери поспішають вирішити назрівшу кризу, Україна виконує всі свої зобов’язання щодо транзиту газу перед європейськими споживачами, попри війну, і може качати в п’ять разів більше, ніж зараз. Денис Шмигаль наголосив, що наша країна також готова збільшити потоки електроенергії, навіть якщо здатність її експортувати наразі залежить від того, чи зможе Україна "врятувати" Запорізьку АЕС.

За словами Шмигаля, найбільша в Європі станція використала одну зі своїх виробничих установок для охолодження після того, як знову було відключено її енергетичне з'єднання з енергосистемою України. Це не може тривати довго, оскільки потрібний ремонт, сказав він, закликавши відправити контрольовану Україною миротворчу місію на місце.

Нещодавно "Коментарі" повідомляли про те, що невдовзі після відвідин Запорізької атомної електростанції директором МАГАТЕ Рафаелем Гроссі, АЕС знову була відключена від електромереж, однак продовжила передавати енергію через резервну лінію. У звіті місії МАГАТЕ зазначено, що зараз на ЗАЕС функціонує лише один реактор з шести присутніх.