Щоб зупинити війну, треба змусити Путіна боятися: названо кроки як цього досягти

Путін відчує загрозу, якщо Україна отримає можливість бити по РФ західною зброєю чи стане членом НАТО

Західні партнери, зокрема країни НАТО, підтримали більшість пунктів Плану перемоги, запропонованого президентом Володимиром Зеленським, який передбачає завершення війни до 2025 року. Однак деякі положення викликали скепсис серед союзників. Як відзначив в коментарі 24 каналу полковник армії Великої Британії у відставці Хеміш де Бреттон-Гордон, одностайна підтримка цього плану всіма партнерами є вирішальною для завершення війни в Україні. Він зазначив, що план містить усі необхідні елементи для досягнення миру, проте проблема полягає у диктаторському стилі правління Володимира Путіна, який контролює ситуацію одноосібно. Тому потрібно створити умови, за яких Путін відчує реальну загрозу.

На його думку, одним із таких елементів може стати вступ України до НАТО. Це, каже експерт, не лише забезпечить стабільність для України на багато років вперед, а й створить серйозну загрозу для російського керівництва. Окрім того, Україна має отримати можливість здійснювати удари по території Росії.

"Якщо Путін не зможе атакувати українські міста й використовувати свої ключові аеродроми, то йому буде вкрай складно просуватися на фронті. Або ж якщо ЗСУ, можливо, зможуть збільшити Курський плацдарм, то це також має занепокоїти Путіна", - відзначив експерт.

Деякі елементи Плану перемоги Зеленського залишаються засекреченими, проте західні лідери вже з ними ознайомилися. Хеміш де Бреттон-Гордон припустив, що ці пункти можуть відіграти вирішальну роль у завершенні війни. За його словами, якщо Захід продовжить підтримувати цей план, це значно ускладнить ситуацію для Путіна.

Також він зазначив, що російська армія перебуває у важкому становищі: їй не вистачає особового складу, ракет та іншого важливого обладнання. Крім того, російська економіка знаходиться на межі краху, а населення починає усвідомлювати масштаби втрат, які перевищують 600 тисяч.

Хеміш де Бреттон-Гордон нагадав, що у 1980-х роках матері російських солдатів змусили Кремль вивести війська з Афганістану, коли втрати склали 17 тисяч осіб. Нині ж втрати значно більші, але Кремль зумів багато приховати. Важливо, щоб російський народ усвідомив наслідки війни, до якої їх привів автократичний режим Путіна, додав він.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що на Заході обдумують членство України в НАТО.