Що відбувається в Криму: чому росіяни опинилися у "котлі"

Росія стягує величезну кількість ресурсів для захисту столиці, а також Криму

Росіяни, як і раніше, намагаються за будь-яку ціну не допустити навіть найближчого просування ЗСУ до Криму, стягнувши на півострів неймовірну кількість систем ППО. Чи це так? Чи можна вважати, що росіяни сьогодні почуваються безпечно в Криму? Видання "Коментарі" розбиралося в цих питаннях, вивчивши думки експертів.

Ворог готовий досить оперативно відновлювати втрачене

Військовий експерт, полковник запасу ВМС ЗСУ, представник Генштабу ЗСУ (2014-2017) Владислав Селезньов в ефірі каналу "Еспресо" зазначив, що противник сконцентрував величезну кількість ресурсів, захищаючи Керченський міст, в обороні якого щонайменше дві бригади ППО російської армії. Також інші військові об'єкти росіян у Криму дуже серйозно охороняються, зазначив військовий експерт.

Євген Селезньов зазначає, що ворог готовий досить оперативно відновлювати втрачене. Коли відбувається "бавовна" у різних куточках Криму, і ми точно верифікуємо цю інформацію як факти знищення ворожих елементів системи ППО, супротивник буквально миттєво намагається заповнити втрачене та перевозити з інших регіонів РФ відповідне обладнання чи озброєння на територію Кримського півострова.

За словами Селезньова, незважаючи на те, що росіяни зараз стягують до Москви чималу кількість систем ППО з різних куточків РФ, Крим вони точно не чіпатимуть.

"Цей тимчасово окупований регіон для них залишається пріоритетним. Відповідно, єдиний шлях ослаблення системи ППО в Криму – її фізичне знищення, яке досягається ефективною розвідкою, а потім не менш ефективним застосуванням наших елементів вогневої дії", – прокоментував Владислав Селезньов.

Притиснуті до моря на 80 кілометрів глибини фронту війська не втримають підготовленого тиску

Військовий експерт, льотчик-інструктор, полковник Збройних сил України у запасі Роман Світан в ефірі загальнонаціонального телемарафону заявив, що лінія фронту, яка діє на сьогоднішній день, невигідна російським окупантам, а їхню ситуацію в Криму можна назвати "географічним оперативним котлом".

Експерт вважає розташування лінії фронту для російських загарбницьких військ просто катастрофічним.

"Крим - це оперативний котел, географічний оперативний котел. Вони самі туди залізли. Сухопутний коридор перерізається за одну військову кампанію за допомогою ракет і авіації. Притиснуті до моря на 80 кілометрів глибини фронту війська не втримають підготовлений натиск. Це не 2023 рік, там не було авіації, а зараз авіація з'явилася", - зазначив експерт.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Крим здригався від вибухів: де зафіксовано сильні пожежі.