Що потрібно для демобілізації в Україні: чому про це сьогодні не може бути й мови
Демобілізація в Україні поки що не на часі, бо у разі її проведення є загроза обвалу фронту
Останнім часом у світлі розмов про законопроєкт про мобілізацію йде чимало розмов про демобілізацію. Всі розуміють, що захисники, які на фронті з перших днів повномасштабного вторгнення, дуже втомилися і їм потрібен відпочинок. При цьому далеко не всі розуміють, як цей відпочинок їм можна забезпечити не лише зараз, а й навіть у найближчі півроку. Чому так? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, проаналізувавши думки експертів.
Нам потрібно мати три склади ЗСУ
Експерт Центру оборонних стратегій, полковник запасу Віктор Кевлюк в інтерв'ю сайту Ліга заявив, що процес проведення демобілізації в українському законодавстві не розкрито. Законопроєкт уряду вказує лише підстави для звільнення з військової служби.
При цьому він нагадав, що є різні категорії військовослужбовців, які виконують один і той самий обов'язок.
За його словами, президент може звільнити тих, кого він закликав, але тих, кого він не закликав, а хто, наприклад, має контракт із Міністерством оборони, звільняти у глави держави немає підстав.
Також він зазначив, що за період війни Сили оборони отримали чимало унікальних фахівців, втрата яких дуже небажана для війська, тому Генеральний штаб має зробити велику роботу та запропонувати якісь рішення.
Демобілізація потрібна, але є питання
Командир 13-ї бригади оперативного призначення Національної гвардії полковник Ігор Оболенський в інтерв'ю "УП" погодився з тим, що українським захисникам, які зараз перебувають на фронті, потрібний відпочинок.
Оболенський не вбачає можливості провести демобілізацію на 100%.
Оболенський вважає, що демобілізація військових у найближчі півроку рік не буде.
Читайте також на порталі "Коментарі" – головні очікування від лютого: які рішення вплинуть на ситуацію в Україні.