Що не так із обороною Курської області: чому багато полонених росіян
Росія використовує "загороджувальні загони" з чеченців, щоб не дозволити призовникам відступити
Через вісім днів з початку операції ЗСУ в Курській області Росії Україна повністю зайняла перший великий населений пункт: місто Суджа. Крім того, українці захопили в полон рекордну кількість російських військових, котрі обороняли місто. Як повідомляє портал "Коментарі", про це пише видання "Forbes".
Аналітик Forbes Девід Екс зазначає, що серед захоплених у полон російських військових були в тому числі призовники, що багато говорить про основну динаміку боїв у Курській області.
Як зазначає аналітик, офіційно в Росії призовники - чоловіки віком від 18 до 30 років, які протягом року проходили обов'язкову військову службу, - мали служити суворо на другій лінії фронту і не повинні брати участь у бойових діях.
При цьому призовники, які спробували відступити, були відкинуті назад чеченськими "загороджувальними загонами".
Як пише аналітик Forbes, це ще радянська традиція, коли загородзагін змушує погано мотивованих солдатів боротися, погрожуючи їм арештом чи навіть розстрілом. Порівняно з добре навченими професійними військами, недостатньо підготовлені призовники з більшою ймовірністю спробують тікати, потрапивши під обстріл. Тому, зазначає аналітик, призовники та загороджувальні загони в російській армії діють паралельно.
Як пише Forbes, поки що незрозуміло, чому Кремль порушує свою політику, яка забороняє участь призовників у бойових діях, і ризикує викликати політичну кризу. Можливо, російські командири бережуть свої професійні війська для наступу на сході України.
Читайте також на порталі "Коментарі" - ситуація в Курській області РФ де просуваються українські військові, змусила російську сторону виявляти ініціативу щодо обміну військовополоненими. Про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.