Що не так із контрнаступом РФ у Курській області: у США дали пояснення

Аналітики ISW вважають, що росіяни ще не розпочали повномасштабний контрнаступ у Курській області

У Курській області російські війська розпочали контрнаступ, але є один нюанс. Ті операції, які намагаються проводити росіяни, точно не можна поки назвати масштабним контрнаступом. Не спостерігається бойових дій, які б свідчили, що росіяни розпочали масштабну операцію для повного витіснення ЗСУ із захоплених районів своєї території. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські аналітики наводять слова президента Володимира Зеленського, який заявив, що російські війська стягнули до Курської області 40 тисяч військовослужбовців, але не уточнив склад цього угруповання. В Інституті зазначили, що залишається до кінця незрозумілим, чи стосується підрахунок глави держави виключно боєздатних російських солдатів, чи об'єднаних сил, які включають солдатів-контрактників, а також менш боєздатних призовників, нерегулярні формування прикордонників, підрозділи Росгвардії та МВС Росії.

Водночас, український військовий оглядач Костянтин Машовець 13 вересня зазначив, що в Курській області перебувають від 33 до 35 тисяч російських військовослужбовців, а Зеленський заявив, що російське командування планує зосередити в регіоні від 60 до 70 тисяч військових. В ISW зазначили, що ці дані суттєво перевищують 50 тисяч військовослужбовців, які, за оцінками американських офіційних осіб, знадобляться Росії для витіснення українців із Курської області.

Наразі основні завдання під час контратак у Курській області, зазначають у ISW, виконують нещодавно передислоковані з фронту в Україні російські повітрянодесантні війська. Це показник того, що російське військове командування може піти на те, щоб задіяти для повернення територій найелітніші або боєздатні підрозділи.

"Російським військовим, безперечно, доведеться передислокувати з України до Курської області підрозділи, які вже беруть участь у поточних наступальних операціях. Або доведеться перекидати оперативні резерви, щоб сформувати боєздатні підрозділи, необхідні для проведення великої контрнаступної операції, а потім охороняти міжнародний кордон від майбутнього вторгнення з сторони України", - йдеться у звіті ISW.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чому саме зараз почався Курський наступ : коли реально РФ зможе витіснити ЗСУ.