СБУ та Нацполіція зірвали серію замовних вбивств: кого планували ліквідувати спецслужби РФ

Операція «ЕНІГМА 2.0» викрила мережу вербувальників із Молдови, які готували ліквідації журналістів, військових і громадських активістів

Національна поліція України та Служба безпеки спільно з правоохоронцями Молдови попередили серію резонансних убивств публічних, військових та політичних діячів країни, організованих російськими спецслужбами. Операцію, спрямовану на викриття злочинної мережі, отримала назву "ЕНІГМА 2.0".

За даними правоохоронців, для виконання вказівок РФ вербували громадян Молдови, яких відправляли до України для підготовки цільових ліквідацій. На території країни вони збирали детальну інформацію про потенційні "об’єкти": місця проживання та роботи, маршрути пересування, а також розробляли способи скоєння вбивств і чекали інструкцій від кураторів, які координували діяльність з російських спецслужб.

Серед потенційних жертв були відомий журналіст, внесений до списку "екстремістів" у РФ, керівник державного стратегічного підприємства, військовослужбовці Головного управління розвідки, бійці Іноземного Легіону та Сил спеціальних операцій, а також проукраїнський активіст, уродженець Росії. Особливою ціллю Кремля став представник ГУР Андрій Юсов, заступник голови Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

За задумом організаторів, ці вбивства мали спровокувати суспільний резонанс та підірвати безпекову ситуацію в Україні. Виконавцям обіцяли до 100 тисяч доларів за кожну ліквідацію, залежно від впливовості жертви.

Щоб запобігти злочинам, правоохоронці провели понад 20 обшуків у різних регіонах України, вилучили зброю, боєприпаси, вибухівку, комп’ютери та мобільні телефони з листуванням, що підтверджує координацію з російськими кураторами. В Україні затримано 7 осіб, у Молдові – ще 3, включно з організатором мережі.

Усім учасникам повідомлено про підозру, готується клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Читайте також на порталі "Коментарі" - Володимир Путін не має наміру завершувати війну проти України найближчим часом, оскільки його стратегічні цілі виходять далеко за межі захоплення територій. Про це йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни (ISW), заснованому на даних західних розвідок.