Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Одразу після чергового масованого удару ракетами та БпЛА, пропагандисти розпочали просування наративу, нібито всі російські атаки здійснюються виключно по військових цілях, а влучання в житлові будинки, що призвели до загибелі людей, — це "результат роботи української ППО". Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на інформацію Центру протидії дезінформації РНБО.
Наслідки обстрілу Києва. Фото: ДСНС
Також за даними Центру стратегічної комунікації та інформаційної безпеки, російські Z-блогери писали, що під час атаки по Києву БПЛА-камікадзе просто падали в житловій зоні. Російська пропаганда стверджує, що БПЛА "падають" в житлових районах, щоб зробити вигляд, ніби це випадковість, а не навмисні удари по мирних об'єктах. Вони хочуть перекласти відповідальність на ППО України, мовляв, не змогла збити всі дрони.
Деякі проросійські блогери-втікачі писали, що українська ППО взагалі не працювала для збиття ворожих цілей.
Також пропагандисти згадали, що вибуховою хвилею пошкоджено квартиру лідера гурту "Антитіла" Тараса Тополі, який є виконавцем пісні "Фортеця Бахмут" та порекомендували йому вчити гімн Росії.
Фактчекери спростовують ці наративи Кремля, зазначаючи, що подібні заяви є цинічною і відвертою брехнею російської пропаганди, до якої Кремль вдається щоразу після терористичних ударів по Україні, щоб виправдати дії російської армії та намагатися спровокувати розкол між військовими й цивільними в Україні.
Внаслідок ворожої атаки на Київ загинули вже 6 людей у будинку в Шевченківському районі. Загалом 19 постраждалих, 8 з яких знаходяться у стаціонарах київських лікарень.
Також за даними Повітряних Сил ЗСУ, ППО ефективно знищила 354 з 368 ворожих об'єктів. Найбільше ударів припало на Київ.
У Києві і навколо нього зафіксовано кілька влучань та падіння уламків на 25 різних локаціях.
Тож ППО працювала, а закиди роспропаганди є спробою посіяти зневіру та страх серед українців.
Новини