Росія запустила кримський сценарій 2014-го: які підсумки першого дня псевдореферендумів
Росії потрібні обґрунтування «перемог», без чого вона не може жити і фарс із «референдумами» таким обґрунтуванням і є
На тимчасово окупованих територіях Луганської, Донецької, Херсонської та Запорізької областей добу тому розпочалися псевдореферендуми про приєднання до РФ. Вони продовжаться до 27 вересня. У Москві вже заявили, що після приєднання цих територій Росія розцінить спробу України повернути їх як напад на РФ. У свою чергу, країни Заходу, включаючи США, попередили, що не визнають підсумків таких "референдумів". В аналогічному ключі висловилися Японія, Туреччина та багато інших держав. Що можна сказати за підсумками першого дня псевдореферендумів? Як ситуація може розвиватись далі? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Українці не вірять, що "росія назавжди" на окупованих територіях
Юрист, громадський діяч Геннадій Кирія зазначає, що нелегітимні референдуми РФ на територіях, що тимчасово окуповані, спочатку були фікцією, але навіть цю фікцію не змогли упаковати в красиву обгортку.
Українці, продовжує Геннадій Кирія, знають, що незабаром ЗСУ звільнять захоплені території. Українці не вірять, що "росія назавжди".
Росія намагається створити привід для глухої оборони та можливого застосування ядерних боєприпасів, іншого шляху в неї просто немає
На думку політичного консультанта Олександра Вербицького, Росії необхідне пояснення того, що відбувається. Звідси повернення на так звані вихідні чи початкові цілі "спецоперації".
Зрозуміло, продовжує Олександр Вербицький, що у самій Росії не говорять, що вона чомусь веде війну саме проти своїх "братів", тобто. – російськомовного населення, знищуючи міста, села та громадянське населення. Це, зазначає він, залишається за кадром, оскільки "йде процес звільнення" від інакомислення, який усередині самої Росії не припиняється понад 1000 років.
Умови, в яких росіяни зважилися на проведення псевдореферендуму, говорять про те, що взагалі немає впевненості, що ситуація покращиться у майбутньому
Ніхто не сумнівається, що результати так званого референдуму будуть повністю на користь агресора. Наївно було б чекати на щось інше, пояснює юрист-аналітик ГО "Донбас СОС" Михайло Фоменко.
У будь-якому випадку, зазначає Михайло Фоменко, державна позиція тут залишається незмінною від самого початку конфлікту – згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", ця тимчасово окупована РФ територія нашої країни залишається невід'ємною частиною України . І на неї поширюється дія Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Читайте також на порталі "Коментарі" - німецький парламент провалив голосування за рішення про постачання зброї Україні: подробиці.