Росія шукає дірки в українській ППО: як це пов'язано із зупинкою допомоги від США
У Вашингтоні визнають, що Київ цим стурбований, але кажуть, що вдалося активізувати союзників
Країна-агресор почала промацувати українську систему ППО у пошуках прогалин, які, на думку росіян, могли в ній з'явитися після зупинки військової допомоги від головного союзника – США. Як повідомляє портал "Коментарі", про це заявила журналістам заступник міністра оборони США з міжнародної безпеки Селесте Валландер, пише "Reuters".
У матеріалі наголошується, росіяни використовують балістичні та крилаті ракети, а також безпілотники для пошуку вразливих районів. Росія намагалася змусити Україну витрачати дефіцитні зенітні ракети для протидії цим нападам.
Валландер також запитали, чи справді Україна відчуває дефіцит озброєнь через зупинення американської допомоги. На це чиновниця сказала, що союзники США активізувалися, щоб допомогти подолати нестачу певних видів озброєнь. Проте вона визнала, що в самій Україні стурбовані ситуацією.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у США та Європейському Союзі нібито серйозно стурбовані постачанням Північної Кореї снарядів та можливим постачанням ракет – для Росії. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба відверто заявляє, що, схоже, Північна Корея для РФ є більш ефективним партнером, ніж для України – країн Заходу, які постачають нам артилерійські боєприпаси. Він наголошує, що ЗСУ відчувають гостру нестачу артснарядів та боєприпасів до ППО. Координатор Ради національної безпеки та оборони Білого дому Джон Кірбі також констатує, що у ЗСУ виник дефіцит коштів для ППО. Але розводить руками – мовляв, справа за Конгресом. Що відбувається з воєнною допомогою Україні? Чому під кінець другого року вторгнення РФ маємо такі проблеми? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.