Росія повертається до перевіреної тактики у війні: у США розповіли, про що йдеться

У ISW вважають, що росіяни змінюють тактику наступу

Російські окупаційні війська швидше за все почали масово використовувати бронетехніку на фронті після періоду обмеженого застосування. При цьому ЗСУ відбивають атаки і завдають значних втрат противнику. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни.

Американські аналітики розповіли, що російське командування, схоже, знову робить ставку на використання бронетехніки на всій лінії бойового дотику після того, як наприкінці 2024 року та на початку поточного року "в основному перевели бронетехніку на роль вогневої підтримки та покладалися на піхоту для наступу".

В ISW навели розповідь спікера Луганського угруповання військ ЗСУ підполковника Дмитра Запорожця від 13 квітня про те, що Сили оборони відбили російський посилений механізований штурм чисельністю до роти в районі н.п. Ступочки (на південь від Часового Яру) та Кліщіївки (на південний схід від Часового Яру).

Він розповів, що 12 квітня для атаки противник застосував 13 одиниць бронетехніки, кілька цивільних автомобілів та невизначену кількість мотоциклів.

Вчора українська бригада, яка діяла на Новопавлівському напрямку, оприлюднила кадри, на яких видно, як росармія проводить посилений механізований штурм із використанням понад 20 одиниць бронетехніки, зокрема понад 10 БМП та кілька танків.

Раніше аналітики Інституту вивчення війни дотримувалися думки, що російська оборонно-промислова база не може виробляти нову броньовану техніку та артилерійські системи зі швидкістю, яка може компенсувати поточні темпи втрат у середньо- та довгостроковій перспективі.

В ISW вважають, що війська країни-агресора, ймовірно, використовують ці альтернативні цивільні транспортні засоби у штурмових операціях для посилення механізованих штурмів на тлі побоювань щодо скорочення постачання бронетехніки радянських часів.

"Нещодавня інтенсифікація російської бронетехніки свідчить про те, що російське військове командування, можливо, дедалі менше турбується про скорочення запасів бронетехніки або, принаймні, може погодитися на додаткові втрати бронетехніки, якщо російські сили зможуть отримати додаткові переваги до можливого майбутнього припинення вогню", - пишуть в Інституті.

Читайте також на порталі "Коментарі" - навіщо Путіну "ефект Бучі" у Кривому Розі та Сумах: чи посилить тепер Захід тиск на РФ.