"Росія окупувала Торецьк": що кажуть в Україні

Росіянам радять вивезти тіла ліквідованих окупантів, а не займатися фейками

Сили оборони України продовжують виконувати завдання у Торецьку Донецької області. Про це 7 лютого повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на українського військового журналіста Богдана Мірошникова. Окупанти зазнають втрат у місті та не вивозять тіла ліквідованих військових.

Мірошников таким чином відповів на повідомлення міноборони РФ, де вдень у п'ятницю заявили про нібито захоплення Торецька (у Росії його називають на радянський спосіб Дзержинському).

"Минубивства Росії "заявило", що "Торецьк перейшов під контроль РФ". Ага, звичайно. Заберіть своїх несвіжих орків, заїхали смердіти в районі шахти "Торецької", наші хлопці скаржаться, що дихати нічим.

"Коментарі" писали, що зараз у боях на сході України спостерігається відносний затишок, Росія скоротила активність. Однак цей перепочинок може бути ознакою підготовки до великої битви за Донбас на чотирьох ключових напрямках, вважає в оєнний експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров. Ці чотири ключові точки - Годин Яр, Торецьк, Покровськ та напрямок на південь від Покровська, південь Донецької області, де зараз ворог намагатиметься, ймовірно, вийти на адміністративний кордон Донецької області.

Портал "Коментарі" повідомляв, що РФ може спробувати зробити на території Дніпропетровщини плацдарм, щоб потім включити до конституції Росії ще й Харківську та Дніпропетровську області. Такий сценарій припускає колишній посол України у США Валерій Чалий. За словами дипломата, РФ зараз намагається реалізувати ці наміри. Він підкреслив, що якщо Росія і внесе будь-які українські території до своєї конституції, як уже робила, це нічого не означатиме ні для України, ні для багатьох інших країн світу.

Портал "Коментарі" розповідав, що росіянам вдається утримувати маленький плацдарм у Харківській області, і вони не залишають надій його розширити, щоб, можливо, "обмінювати" на Курську область під час укладання миру. До Дніпропетровської області російської армії поки що не вдалося, але окупанти в районі Покровська Донецької області підійшли вже на відстань близько 2 км до адмінкордону регіону. За оцінкою військових, на початок лютого ситуація під Покровськом та Мирноградом контрольована.