Головна Новини Суспільство Війна з Росією Путін вимагатиме, що Україна лишилася беззахисна: на що може піти Київ заради миру
commentss НОВИНИ Всі новини

Путін вимагатиме, що Україна лишилася беззахисна: на що може піти Київ заради миру

Росія хоче послабити Україну, переконаний Володимир Фесенко

сьогодні, 19:35
Поділіться публікацією:

 Росія, ймовірно, знову вимагатиме скорочення чисельності українських Збройних сил під час майбутніх переговорів, однак Україна не піде на одностороннє роззброєння. Таку думку висловив голова Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політолог Володимир Фесенко, аналізуючи позицію Кремля  в інтерв’ю "Главреду".

Путін вимагатиме, що Україна лишилася беззахисна: на що може піти Київ заради миру

Володимир Путін (фото з відкритих джерел)

Фесенко нагадав, що на переговорах у Стамбулі 29 березня 2022 року жодних угод підписано не було. Українська сторона запропонувала концепцію мирного договору, яка передбачала відмову від перспективи вступу в НАТО. Ця ініціатива тоді влаштувала російську сторону, що, ймовірно, стало причиною їхнього відходу з Київщини та північних областей України.

"Україна хотіла, щоб у відповідь на відмову від НАТО росіяни повністю вийшли на рубежі станом на 24 лютого 2022 року. Але цього не сталося – і це важливий момент", — наголосив експерт.

На думку Фесенка, зараз Путін знову згадує про скорочення української армії, посилаючись на російський проєкт договору від 15 квітня 2022 року, який не має відношення до домовленостей у Стамбулі.

"У цьому проєкті Москва пропонувала скоротити чисельність Збройних сил України в три-чотири рази – до 80 тисяч військовослужбовців, а також суттєво обмежити певні види озброєнь. Україна на це не погодилася. Це була виключно російська позиція. І це дійсно стане однією з ключових проблем на майбутніх переговорах", — зазначив політолог.

Фесенко вважає, що Кремль майже напевно знову наполягатиме на зменшенні української армії, але Україна не прийме одностороннє роззброєння.

"Можна обговорювати лише паритетне скорочення військ. Наприклад, ми могли б зменшити чисельність армії до 300 тисяч осіб, але тільки за умови, що Росія скоротить свої війська у прикордонних регіонах та на окупованих територіях. Тобто має бути баланс: російська військова присутність у регіоні не може перевищувати чисельність українських військ", — пояснив експерт.

Він також наголосив, що Київ повинен застосовувати асиметричну тактику під час переговорів. Якщо Росія вимагатиме скорочення кількості українських танків та бронетехніки, Україна повинна наполягати на зменшенні російських ракетних арсеналів.

"Якщо вони пропонують заборонити нам ракети, тоді це має стосуватися і Росії. А у них ракети не тільки проти нас, а й проти НАТО, проти США", — підкреслив Фесенко.

Окрім того, за його словами, питання демобілізації також стане неминучим. Заяви президента Зеленського про 800 тисяч або навіть мільйон військових — це оптимальний варіант, але реальність може відрізнятися.

Підсумовуючи, Фесенко наголосив, що Україна має чітко продумати стратегію та тактику переговорів щодо озброєнь, щоб нейтралізувати вимоги Кремля. Певні скорочення можуть обговорюватися, але головне, щоб вони були паритетними, підсумував політолог.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Зеленський заявив про готовність до переговорів з Путіним і пояснив, чому змінив думку. Президент України Володимир Зеленський заявив про готовність вести переговори з кремлівським диктатором Володимиром Путіним. Втім, за його словами, це буде зроблено тільки тоді, коли з’явиться якась конкретика і розуміння щодо закінчення війни.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини