Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Аналітик та директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь у коментарі YouTube-каналу РБК-Україна зізнався, що у Кремлі нині немає чіткої реакції на ультиматум США. За його словами, Володимир Путін, як правило, тактик, а не стратег, і зараз не має конкретного плану дій.
Володимир Путін. Фото: УНІАН
На цей момент Москва шукає консультацій у ключових покупців російської нафти — Китаю, Індії та Туреччини. Ці країни опинилися в складній ситуації через можливі санкції, які можуть суттєво ускладнити їхню співпрацю з Росією.
"Очевидно, що перша трійка — це Китай, Індія і Туреччина. Це ті країни, які найбільше закупають російську нафту", — пояснив Самусь.
При цьому президент Туреччини Реджеп Ердоган, ймовірно, вимагатиме суттєвих знижок — 50 % чи більше — оскільки розуміє, що "кривава" російська нафта може викликати проблеми у відносинах із США. Індія ж уже сигналізувала, що не має проблем із постачальниками і не очікує дефіциту — на ринку є нові гравці, які скоро вийдуть на нього.
Щодо Китаю, Самусь зауважує, що Пекін перебуває в дипломатичному балансі. З одного боку, підтримка Росії може послабити вплив США, а з іншого — ризик втрати доступу до європейських ринків залишається значним.
Експерт попередив, що США можуть запровадити санкції проти країн, які продовжують купувати нафту з РФ, і такі обговорення вже тривають на міжнародному рівні. За його оцінкою, це станеться до 2 вересня.
Самусь радить країнам, що все ще купують російську нафту, терміново шукати альтернативні постачання, щоб убезпечити себе від економічних ризиків у наступні осінньо-зимові місяці.
Як вже писали "Коментарі", протягом останніх двох ночей окупанти значно скоротили кількість атак за участі змішаного флоту дронів — Shahed‑136, “Гербера” та “Пародії”. За словами військово-політичного експерта Олександра Коваленка, це вказує на накопичення резервів.