Путін хоче заморозити війну: в ГУР оцінили, що це означає насправді

У The New York Times вийшов матеріал про те, що Путін намагається показати Заходу, що готовий до "миру"

Такі матеріали, як той, який з'явився в The New York Times, потрібно роз'яснювати, говорити, що за цим може стояти, "який саме інтерес, у тому числі, з нашого боку та з боку міжнародного права". Як передає портал "Коментарі", про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов.

У ГУР нагадали, що йдеться про матеріал, у якому йдеться про те, що нібито Путін посилає Заходу сигнали готовності до заморожування війни.

"Самі по собі такі матеріали – це навіть добре, бо це прямо обнулює тезу, що світ начебто забув про Україну. Ми бачимо зараз цілу низку важливих матеріалів на перших шпальтах провідних світових видань, присвячених Україні. Це часто дискусійні матеріали і ми повинні Звичайно, займати нашу проактивну позицію. Але сам факт, що Україна фігурує, російське вторгнення фігурує - це дуже важливо", - підкреслив Юсов.

Він зазначив, що незважаючи на заяви російської пропаганди, у Росії хотіли б "якнайшвидше закінчити це вторгнення". Цього ж прагне і Україна, але на умовах відновлення територіальної цілісності нашої держави та покарання міжнародних злочинців.

"Чого хотів би Путін безпосередньо чи його режим - це точно не те, про що нам говорить російська пропаганда. Коли у них все добре, яєць на всіх вистачає і армія у них найкраща, це далеко не так. Звичайно, вони хотіли б якомога швидше закінчити це вторгнення. Інша справа, на яких умовах. З точки зору українського національного інтересу і з точки зору міжнародного права, Росія - це злочинець. А злочинець має бути покараним", – висловився представник ГУР.

Юсов додав, Україна, звичайно, зацікавлена в тому, щоб якнайшвидше закінчилася ця геноцидна війна проти нашої держави. Але з відновленням нашої територіальної цілісності та покаранням міжнародних злочинців.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи передумови для переговорів у 2024 році: чому з'явилися "миротворчі" заяви.