Прощальний подарунок від Байдена: що увійшло до пакету оборонної допомоги США
У рамках пакету оборонної допомоги , про який 30 грудня оголосив президент США Джо Байден, Україна отримає зброю та техніку зі складів Пентагону на суму 1,25 млрд. доларів. Про це, як передає портал "Коментарі" з посиланням на офіційний сайт Держдепартаменту США, розповів держсекретар США Ентоні Блінкен. За його словами, Сполучені Штати надають значний пакет украй необхідного озброєння та обладнання українським партнерам, які захищаються від агресії з боку Росії.
Як уточнив Блінкен, до пакету військової допомоги для України на 1,25 млрд доларів входять:
- боєприпаси для систем протидії БПЛА (c-UAS);
- боєприпаси для протиповітряної оборони;
- боєприпаси для ракетних систем HIMARS;
- артилерійські боєприпаси калібру 155-мм та 105-мм;
- боєприпаси класу "повітря-земля";
- протитанкові системи Javelin та шведські ПТРК AT-4;
- ракети з трубчастим пуском, оптичним наведенням та провідним відстеженням TOW;
- боєприпаси для зброї, що обслуговується екіпажем, та уламкові гранати;
- обладнання та боєприпаси для підриву;
- засоби зв'язку, навчання, програмне забезпечення, одяг та індивідуальне спорядження;
- запасні частини;
- допоміжне обладнання;
- навчання та транспорт.
Білий дім та Пентагон традиційно не уточнюють кількість тієї чи іншої допомоги, способи та термін її доставки. Це робиться з міркувань безпеки. Однак Байден у заяві про новий пакет натякнув, що "зараз Пентагон у процесі доставки сотень тисяч артилерійських снарядів, тисяч ракет та сотень бронетехніки, які зміцнять Україну на шляху до зими".
"Сполучені Штати та понад 50 країн світу об'єднали свої зусилля, щоб забезпечити Україні можливості, необхідні для захисту від російської агресії", - додав держсекретар США.
Як пояснював портал "Коментарі", 30 грудня Байден оголосив про новий пакет допомоги Україні на суму майже 2,5 млрд доларів. У новому пакеті є частка на суму 1,24 млрд доларів - це допомога, яка надійде із запасів Пентагону найближчим часом. А 1,22 млрд доларів – це допомога в рамках програми USAI – цю зброю та техніку мають ще виготовити і потім передати Україні.
Обраний президент США Дональд Трамп у грудні не відкинув можливості зменшення обсягів американської підтримки України для боротьби з РФ після своєї інавгурації (20 січня). Експерти також побоюються, що військова допомога зі США може скоротитися або взагалі припинитися. Проте чинна адміністрація США забезпечила Україну ресурсами для захисту від агресії Росії на рік уперед, запевнив 17 грудня речник Держдепартаменту Метью Міллер.