Прорив ЗСУ у Росії: тепер є два сценарії операції

Росія не стала відтягувати великі сили з фронту для оборони Курської області

Найкращим і найуспішнішим сценарієм операції ЗСУ у Курській області є те, що українські сили зможуть стримати наступ Росії на Донбасі до своїх успіхів та утримувати захоплену російську територію зі стійким військовим зобов'язанням. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в матеріалі американського журналу Foreign Affairs.

"Наступ також може призвести до змін у політиці Заходу щодо використання далекобійної ударної зброї та привнести таку необхідну енергію в мислення союзників України про шлях уперед на даному етапі війни", - йдеться у публікації.

При цьому вказується, що найгірший сценарій полягає в тому, що через кілька місяців Україна втратить значні ділянки землі на сході і не збереже території в Курську, яку вона могла б використати як "розмінну монету".

"Наступ відкриває можливості, але також несе в собі значні ризики та витрати… У будь-якому випадку Київ сподівається, що наступ у Курській області підштовхне зміну сприйняття того, що війна йде негативною траєкторією, розблокує додаткову матеріальну допомогу та змінить обмеження Заходу на озброєння", - пише журнал.

Зазначається, що Курська операція змусить і Москву задуматися про те, що Україна зберігає варіанти, і що результат цієї війни все ще не визначений, хоч цей наступ не виправляє поточний матеріальний дисбаланс у війні.

ЗМІ зазначає, що операція була добре виконана і швидко досягла кількох обмежених, але важливих цілей, що зробило б її ефективним тижневим рейдом. Якби вона могла відтягнути значні російські сили з інших фронтів, то віддача була б більш ніж виправданою. Але поки що мало доказів, що це було зроблено. Досі Росія відводила війська із Запоріжжя та Харкова, зберігаючи наступальні операції навколо східних міст Вугледар, Покровськ, Торецьк та Куп'янськ.

"Відповідь Росії на "Курськ", мабуть, є економією сил, щоб стримати вторгнення, оскільки вона продовжує віддавати пріоритет наступальним операціям у Донецьку. Москва, можливо, виявляє певну обережність, усвідомлюючи, що минулими роками Україна, як правило, починала атаки з кількох напрямків. Можливо, це не єдина запланована наступальна операція України", - йдеться у статті.

Автор зазначає, Києву доведеться обирати: чи утримувати те, що має, чи вкладати більше ресурсів у Курську операцію, щоб змусити Росію зробити набагато масштабніші зусилля для протидії: "Але ризики не слід недооцінювати".

Читайте також на порталі "Коментарі" - ЗСУ за крок до того, щоб опинитися в пастці під Покровськом: ЗМІ розкрили подробиці.