Прорив у Курській області: у США розповіли, що тепер загрожує режиму Путіна

Експерти ISW вважають, що вторгнення в Курську область створює загрози діям РФ в Україні

Українська операція в Курській області та подальше можливе українське вторгнення змусять Кремль перерозподілити ресурси для захисту державного кордону, жертвуючи ефективністю військових дій в Україні. Як повідомляє портал "Коментарі", про це йдеться в оновленому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Американські експерти зазначають, до вторгнення в Курську область російська влада сприймала своє держкордон як "сплячий фронт", що давало їй можливість більшої гнучкості у накопиченні та використанні ресурсів в Україні. Тепер вона буде змушена переглянути своє ставлення, витрачаючи живу силу та техніку для захисту кордону. Це може накласти довгострокові обмеження в оперативному плануванні, з якими Росія раніше не стикалася.

"Російський диктатор Володимир Путін не оцінював попередні українські транскордонні операції на території РФ як складові середньострокові та довгострокові загрози території Росії. "Проте нинішнє українське вторгнення створює значні загрози російським військовим операціям в Україні та стабільності режиму Путіна і потребує відповіді", – вважають аналітики ISW.

Погано обладнаних та укомплектованих прикордонних укріплень виявилося недостатньо, щоб запобігти діям ЗСУ, і російське військове командування, ймовірно, дійтиме висновку про необхідність витрачання більшої кількості ресурсів.

"Цей висновок звужує гнучкість, якою Росія користувалася у залученні живої сили та матеріальних засобів для своїх поточних наступальних зусиль в Україні, і російському військовому командуванню доведеться враховувати вимоги до оборони кордону, визначаючи, які ресурси воно може виділити для майбутнього широкомасштабного наступу та оборонних зусиль Україні", – йдеться у звіті.

Читайте також на порталі "Коментарі" – українські збройні сили раптовим кидком у російську Курську область зуміли здивувати весь світ, за кілька днів захопивши більше територій, ніж росіяни кілька місяців. Про це пише "Washington Post".