Про що говорять ультиматуми РФ: чи справді переговори зайшли в глухий кут
Заяви, які зараз звучать, є частиною переговорного процесу та процесу притирання різних позицій сторін
Росія висунула низку вимог для того, щоб погодитися на припинення вогню у Чорному морі, яке було предметом зустрічі представників РФ, США та України у Саудівській Аравії 23-25 березня. По факту Москва вимагала зняття санкцій в обмін на припинення вогню. Хоча раніше США про це нічого не говорили. Виходячи з такої ультимативної заяви, чи можна сказати, що переговори по факту зайшли в глухий кут і припинення вогню тепер здається малореалістичним? Видання "Коментарі" розбиралося в цьому питанні, зібравши думки експертів.
Поки що рано робити передчасних висновків
Експерт з міжнародної політики в Українському інституті майбутнього Ілія Куса заявив, що надалі все залежатиме від того, якою буде відповідь Сполучених Штатів.
За його словами, доречно згадати історію інших збройних конфліктів, де були схожі консультації, наприклад, та сама війна в Сирії, де сторони теж не вели прямих переговорів чи війна в Ємені, чи Судані, де було те саме.
Процес затягується
Політтехнолог, співзасновник Агентства моделювання ситуацій Олексій Голобуцький зазначив, що, виходячи з короткого викладення релізу за підсумками 12-годинної зустрічі РФ-США в Ер-Ріяді кидається в очі задоволення вимоги Росії на часткове зняття санкцій до припинення обстрілів хоча би Чорного моря. Хоча в американському варіанті релізу про цю умову - "спершу санкції" - не згадано.
За його словами, складається дійсно враження, що процес затягується. Всі сторони, крім Трампа, відтягують будь-яке рішення на період після 20 квітня, а краще і після 9 травня. Просто для того, щоб Трамп не отримав свій тріумф.
Читайте також на порталі "Коментарі" - у Росії заявили, що хочуть розширення переговорів із США: кого хочуть залучити.