Птуха пояснила, що циклон утворився над центральною Європою минулими вихідними і залишався на місці протягом двох днів через вплив поля високого тиску, що надійшло з північних широт. Це блокування перешкодило руху циклону, що призвело до інтенсивних опадів на одному місці.
Також важливу роль у ситуації зіграли температурні контрасти. Холодне повітря з півночі стикнулося з теплою масою повітря, що знаходилася над південно-східною Європою, включаючи територію України та Чорне море. Такий температурний контраст спричинив потужні опади та підйом рівнів води.
За словами Птухи, у південній Європі діяла "багатоцентрова система" з кількома центрами циклону. Один із найбільш інтенсивних центрів європейські синоптики назвали "Борисом". Проте вона запевнила, що Україна не постраждає від цієї стихії, оскільки головні прояви циклону припали на 14-15 вересня.
В Одеській області та Карпатах спостерігалися дощі, а рівень води в гірських річках піднявся до 70 см, але без серйозних наслідків. Птуха підкреслила, що фронтальні системи циклону вже відходять у південно-західному напрямку, і Україну очікує більш спокійна погода завдяки впливу високого тиску з північного сходу.
Протягом наступних днів можливі короткочасні локальні дощі у південних областях, Закарпатті та Прикарпатті, але загалом до кінця тижня в більшості регіонів пануватиме спокійна і комфортна погода.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про сильні повені у Польщі та Чехії. Через сильні повені в Польщі та Чехії тимчасово скасовано низку залізничних рейсів, зокрема тих, що прямують до України.