Перемоги доведеться почекати: до якого року затягнеться війна в Україні

Терміни закінчення війни в Україні залежатимуть від ситуації на полі бою

В те, що війна в Україні може закінчитися цього чи наступного року, схоже, ніхто вже не вірить. Також голова ГУР Міноборони України Кирило Буданов в інтерв'ю "УП" натякнув, що до 2026 року у Росії точно вистачить ресурсів, щоб продовжувати війну проти України. А, якщо ж говорити про людський ресурс, то з цим путінський режим точно не матиме проблем у найближчому майбутньому. Чи дійсно затягування війни не уникнути? Видання "Коментарі" розібралося у цій темі, проаналізувавши думки експертів.

Ми вже говоримо про затяжну війну

Військовий експерт Сергій Грабський в інтерв'ю "РБК-Україна" висловив думку, що затяжна війна – це не те, що може бути у перспективі. Вона вже триває понад півтора року – це більше, ніж усі активні операції, які проводились у ХХІ столітті. Таким чином, це вже доконаний факт.

Експерт зазначив, від того, скільки триватиме війна, залежатиме ситуація на полі бою.

"Якщо ми матимемо до кінця року лише певні успіхи на Південному напрямку, це вимагатиме продовження та розвитку цього наступу. Тоді операція на Сході відкладається – там ми вестимемо стримуючі оборонні бої для того, щоб не допустити можливої спроби противника прорватися", – зазначив Грабський.

За його словами, песимістичним сценарієм для нас буде, якщо не зуміємо отримати серйозного поступу, а закріпимося лише на тих позиціях, які маємо сьогодні. Якщо лінія фронту не буде суттєво змінена у 2023 та 2024 роках, то це ще більше віддалить мир та припинення війни в Україні. Відповідно, бойові дії за таких умов затягуються аж до 2025 року.

"Якщо підсумувати, то 2024 виглядає таким, що він не стане остаточним роком нашої перемоги", – констатував Сергій Грабський.

Ми дотиснемо росіян, але це буде не швидко

Голова добровольчого підрозділу Хартія Всеволод Кожем'яко в інтерв'ю Radio NV розповів, що немає жодних інших сценаріїв, окрім одного – затяжна війна з Росією. Яскравим підтвердженням цього є той факт, що росіяни "будують величезні заводи з виробництва дронів" і нині вже перевершують українських військових "за дронами на деяких напрямках". Якщо раніше ЗСУ в рази перевершували окупантів за кількістю безсилотників, то тепер картина кардинально інша.

"І ми, суспільство має готуватися до якоїсь довшої історії, ніж багато хто мріяв, можливо. …Будь-хто, хто там побував, побачив, розуміє, що це швидко не буває. Просто треба так побачити, щоб зрозуміти, наскільки це болісно, наскільки важко робити цю роботу. Щодня люди роблять роботу, як ми з вами, ходимо, приходимо до студії. Щодня люди встають, щось роблять, кудись ідуть, щось планують. Десь захищаються, десь нападають, щось розвідують. Це такий процес, він дуже [важкий]… Я не очікую, що росіяни підірвуться та втечуть", – зазначив Всеволод Кожем'яко.

Читайте також на порталі "Коментарі" - чи почалося загострення на фронті – як це пов'язано з війною на Близькому Сході.