Головна Новини Суспільство Війна з Росією Переговорний процес починається: що змусить РФ взяти у ньому участь
commentss НОВИНИ Всі новини

Переговорний процес починається: що змусить РФ взяти у ньому участь

Візит Шольца в Київ може бути пов'язаний із початком переговорного процесу щодо припинення війни

3 грудня 2024, 11:50
Поділіться публікацією:

Приїзд канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва викликав чимало питань, зокрема ймовірність обговорення мирних ініціатив на тлі заяв президента України Володимира Зеленського про недостатність ресурсів ЗСУ для військового звільнення окупованих територій. Про це в коментарі для 24 Каналу розповів керівник центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок.

Переговорний процес починається: що змусить РФ взяти у ньому участь

Олаф Шольц

В першу чергу аналітик нагадав, що перед цим візитом Шольц і Зеленський провели телефонну розмову, під час якої обговорили дзвінок канцлера до диктатора Володимира Путіна. Не всі деталі цієї розмови могли бути озвучені телефоном, тому ймовірно вони були доповнені вже під час зустрічі в Києві.

"Шольц просуватиме мирний трек, але бачу в соцмережах ширяться висловлювання, що буцімто запропонований ним мир Україні невигідний, однак треба реально оцінювати ситуацію, яка зараз склалася. Не думаю, що Шольц зацікавлений у тому, щоб Україна підписала невигідну угоду", – вважає Клочок.

При цьому він наголосив, що риторика Шольца у 2024 році значно відрізняється від тієї, яку він використовував у 2022-му. Якщо раніше, як і Еммануель Макрон, Шольц намагався домовитися з Путіним, то нині Німеччина чітко заявляє, що Росія є ворогом, а не союзником.

Клочок також вважає, що канцлер має узгоджену позицію з адміністрацією президента США Джо Байдена, а також враховує політичну лінію можливого майбутнього президента США Дональда Трампа.

"Його візит може бути пов'язаний з можливим початком переговорного процесу. Багато моїх колег вважають, як і я, що Кремль зацікавлений в перемовинах, попри те, що Росія досягає успіхів на Сході, але привид у вигляді 50 доларів за барель нафти нікуди не зник і для Москви це велика загроза", – зазначив Клочок.

Окрім того, Клочок додав, що Кремль, попри певні успіхи на сході України, може бути зацікавлений у переговорах через економічні проблеми. Зокрема, падіння ціни на нафту до 50 доларів за барель створює серйозну загрозу для російського бюджету, в якому закладена ціна нафти на рівні 65 доларів за барель. Зростання військових видатків лише посилює цю економічну напругу, що, на думку експерта, може підштовхнути Путіна до діалогу.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав про те, з якою метою Шольц приїздив до Києва.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини