Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Навіть якщо США передадуть Україні далекобійні крилаті ракети типу Tomahawk, їхнє бойове застосування буде вкрай ускладнене через технічні та інфраструктурні обмеження. Про це розповів заступник керівника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький в інтерв'ю The Guardian.
Фото: з відкритих джерел
За словами Скібіцького, ці ракети зазвичай запускаються з бойових кораблів або стратегічних бомбардувальників, яких Україна не має.
"Tomahawk — це складне озброєння. Його основні платформи — військові кораблі або стратегічна авіація. А у нас немає таких літаків", — зазначив представник розвідки.
При цьому Скібіцький наголосив на критичній потребі ЗСУ в ураженні важливих військових об’єктів у глибині території Росії. Зокрема, він пояснив, що противник перемістив стратегічну інфраструктуру більш ніж на 500 км углиб, і наразі дістати ці цілі можливо лише за допомогою дронів з обмеженою вибухівкою — до 5 кг.
Українська сторона веде переговори з Вашингтоном щодо зняття обмежень на застосування ракет ATACMS із дальністю до 300 км. Ці ракети мають значно потужнішу боєголовку — близько 500 кг — і можуть забезпечити виведення з ладу важливих військових об'єктів на відстані, яка зараз є критичною.
Нагадаємо, що раніше Washington Post повідомляв: Дональд Трамп розглядав можливість передачі Україні Tomahawk, однак наразі ухвалення рішення відтерміноване.
У свою чергу, військовий експерт Валерій Романенко заявив, що не варто покладатися на Трампа в питанні такого озброєння.
"Швидше за все, він нічого не передасть, що реально може зашкодити Путіну", — пояснив він.
Портал "Коментарі" вже писав, що у понеділок американський президент Дональд Трамп оголосив про масштабну ініціативу з постачання озброєнь Україні, яка фінансуватиметься союзниками по НАТО. Крім того, він пригрозив Москві новими економічними санкціями.