Паніка на борту: ГУР опублікував радіоперехоплення з вертольота РФ, підбитого дроном Magura
Ворожий пілот підтвердив пуск ракети з води та пошкодження, але зміг продовжити політ
Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило радіоперехоплення з доповіддю пілота російського вертольота Мі-8. У ньому окупант підтверджує, що його гвинтокрил 31 грудня над Чорним морем був уражений "ракетою з води", тобто з морського дрону Magura V5 . Про це повідомляє портал "Коментарі" із посиланням на прес-службу ГУР.
Російський льотчик розповідає, що ракет було дві. Куди потрапила друга, він не знає, а перша вибухнула поряд із його вертольотом.
"Був хлопок ― по мені влучили. Пуск із води був. Після цього був ще один спалах. Я його вже не бачив куди він пішов, а перший прямо в мене пішов і вибухнув десь поруч ― по вертольоту відчув, деякі системи відмовили", - сказано у радіоперехопленні.
У ГУР 31 грудня повідомили, що вперше в історії воєн підбили повітряну ціль ракетою, випущеною з борту морського безпілотника Magura V5. Повідомлялося, що історичне досягнення - на рахунку спецпідрозділу ГУР МО України Group 13. Під час бою в Чорному морі в районі мису Тарханкут тимчасово окупованого Криму внаслідок застосування ракет Р-73 SeeDragon було знищено російський гелікоптер Мі-8. Ще один такий же ворожий гелікоптер (ймовірно, доповідь його пілота розвідка перехопила та записала) отримав вогневу поразку та зміг дістатися до аеродрому базування.
Українська розвідка під час бойових операцій у Чорному морі використовує морські дрони Magura V5, озброєні ракетами класу "повітря-повітря" щонайменше з червня 2024 року. Р-73, або за класифікацією військ НАТО ракета AA-11 Archer (Лучник), є радянською розробкою часів холодної війни. Початок експлуатації цієї ракети – 1984 рік.
Керована ракета малого радіусу дії має інфрачервону систему наведення та дуже ефективна для ближнього повітряного бою. Такі ракети ефективно використовувалися під час війни у Кореї та В'єтнамі. Вони мають високу ефективність і практично не потребують коригування своєї траєкторії, оскільки мають високу маневреність, швидкість і точність ураження.